Dżem na najwyższej scenie w Polsce (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Takiego koncertu jeszcze w Zakopanem nie było. Na koncercie Dżemu na Gubałówce bawiło się rekordowa liczba fanów. Na prośbę kilkutysięcznej publiczności zespół bisował cztery razy.

„Whiskey”, „Wehikuł czasu”, „Listy do M” i „Sen o Victorii” – to tylko niektóre utwory, wykonane przez Dżem na Gubałówce.

- Emocje były ogromne, pogoda i wyjątkowy nastrój utrzymały się do samego końca, a zespół musiał długo bisować – mówi Joanna z Warszawy, uczestniczka koncertu i fanka Dżemu.

Pod koniec tego tygodnia - 10 i 11 września odbędą się ostatnie koncerty pierwszej edycji Hej Fest, podczas których wystąpią Sylwia Grzeszczak i LemON. Festiwal zorganizowany w Zakopanem przez Polskie Koleje Linowe cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów i mieszkańców miasta.

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie również konkurs supportów, do którego zgłosiło się ponad 300 kapel. Na ostatniej prostej o zwycięstwo walczą 4 z nich.

W niedzielę Roots Rockets niewielką przewagą głosów pokonał Bibobit, dostając się do finału Konkursu Supportów. Zwycięzcą sobotniej rywalizacji okazał się Bezsensu, zdobywca większej liczby punktów publiczności niż Sayes. W walce o nagrodę główną wezmą udział także Hatbreakers i Kapela Hanki Wójciak.

- Mela Koteluk i Dżem to wykonawcy znani i wielokrotnie nagradzani, ale cieszy nas także coraz większe zainteresowanie występami supportów. To sygnał, że udało się nam sprostać idei Festiwalu Supportów, którą jest przekonanie Polaków, do słuchania i doceniania młodych, ambitnych zespołów. Już w najbliższy weekend dowiemy się, które z nich zdobędą nagrody pieniężne oraz wybiorą się w trasę koncertową – mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

Organizatorami festiwalu są Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane oraz agencja eventowa Especto. Więcej informacji znajduje się na stronach: http://www.hejfest.pl/; https://www.facebook.com/hejfest

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama