Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk na oficjalnym otwarciu hali sportowej w COS w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Dobiegła końca budowa nowego obiektu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powstała tu wielofunkcyjna hala sportowa o wymiarach 46x28,5 m, odpowiadająca wszelkim profesjonalnym standardom, która dziś została oficjalnie otwarta.

W ramach inwestycji wykonano ściankę wspinaczkową, dwie salki do treningów judo i zapasów oraz salę gimnastyczną i fitness. W nowej części kompleksu znalazła się także profesjonalnie wyposażona siłownia. Najwyższą kondygnację obiektu zagospodarowano na czterotorową bieżnię lekkoatletyczną z nawierzchnią poliuretanową, o długości 60 metrów.

Wszystko to wraz z infrastrukturą towarzyszącą wykonano kosztem ponad 23 mln zł.

– Powstał tu obiekt nie tylko efektowny wizualnie, ale i nowoczesny, który przez lata służył będzie polskim sportowcom w ich dążeniu do doskonałości i mistrzowskiego poziomu. Jestem przekonany, że jeszcze nieraz słysząc o medalach zdobywanych przez polskich sportowców na światowych imprezach, będziemy doceniać, jak istotne znaczenie dla osiąganych sukcesów mają obiekty takie, jak ten – mówił podczas otwarcia dyrektor Sebastian Danikiewicz.

Na uroczystości obecny był m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz nasi olimpijczycy Justyna Kowalczyk i Kail Stoch oraz lekkoatleta Adam Kszczot.

- Zakopane jako kolebka sportu zasługuje na nowe inwestycje. COS Zakopane staje się obiektem kompletnym, ale to nie koniec. Na remont zasługuje też Wielka Krokiew - powiedział podczas uroczystości minister Bańka.

oprac. r/ zdj. COS Zakopane

źródło: COS Zakopane,

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama