Hej Fest: Roots Rockets wygrał Festiwal Supportów

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Tego lata na Hej Fest w Zakopanem wystąpiła plejada gwiazd: Hey, Lady Pank, Mela Koteluk, Monika Brodka, Kult, IRA, Bracia, Afromental, Zakopower, Enej, Kombii, Sylwia Grzeszczak, LemON, Kamil Bednarek, Perfect, Happysad, Dawid Podsiadło i Dżem. Główną ideą festiwalu była jednak promocja supportów – zespołów mniej znanych, ale gotowych by pokazać się szerszej publiczności.

10 wakacyjnych weekendów, 18 gwiazd, 16 supportów i kilkadziesiąt tysięcy uczestników koncertów. Tak wygląda w liczbach Hej Fest – festiwal muzyczny zorganizowany na Gubałówce przez Polskie Koleje Linowe.

W ostatnią festiwalową sobotę na Gubałówce zaśpiewała Sylwia Grzeszczak, a w niedzielę odbył się koncert finałowy, na którym zagrał LemON.

- Zorganizowaliśmy Hej Fest, aby powrócić do dawnych tradycji Gubałówki, która kiedyś stanowiła miejsce kultury i rozrywki na wysokim poziomie. Zakopane zasługuje na takie koncerty! Badania, które przeprowadziliśmy wykazały, że właśnie takiej imprezy brakuje w naszym mieście. Cieszymy się, że Hej Fest stał się wakacyjną wizytówką Zakopanego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować imprezę z takim rozmachem. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w tym roku – szczególnie podziękowania kieruję w stronę Urzędu Miasta Zakopane – powiedział Janusz Ryś, Prezes Polskich Kolei Linowych.

Atrakcją festiwalu Hej Fest byli nie tylko wykonawcy, ale także najwyżej położona scena w Polsce, zlokalizowana na wysokości 1123 m n.p.m. na szczycie Gubałówki. Dzięki wyjątkowej lokalizacji Hej Fest znalazł się na liście 6 najbardziej oryginalnych festiwali świata, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na muzykę.

Przed występami gwiazd, publiczność rozgrzewały zespoły rywalizujące ze sobą o nagrody pieniężne w ramach Festiwalu Supportów. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 kapel. Zwycięzcą okazał się zespół Roots Rockets, który zdobył największą ilość punktów od jury i internautów. Drugie miejsce zajął Hatbreakers, a trzecie zespół Bezsensu. Trójka finalistów otrzymała nagrody pieniężne od Polskich Kolei Linowych o łącznej wartości 90 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozwój kariery muzycznej – nagranie płyty lub teledysku oraz na pokrycie kosztów trasy koncertowej.

- Festiwal Supportów to była niesamowita przygoda. Dzięki temu wydarzeniu pokazaliśmy, że mamy w Polsce świetną muzykę. Jesteśmy przekonani, że Gubałówka okazała się drogą na szczyt muzycznej kariery dla wszystkich 16-tu kapel – mówi Jan Malski, dyrektor artystyczny Festiwalu Hej Fest.

Organizatorami wydarzenia były Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane oraz agencja eventowa Especto.

mat. prasowy, s/ zdj. Kamil Cichoń
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama