Historyczne zwycięstwo w Wieliczce!

W swoim pierwszym występie na własnym parkiecie w Ekstraklasie Futsalu piłkarze MKF-u Solne Miasto pokonało rywali z Gdańska.

Już samo spotkanie było historyczne. Do solnego grodu zawitała bowiem elita - Ekstraklasa Futsalu. Co prawda był to mecz drugiej kolejki, ale w pierwszej futsalowcy z Wieliczki występowali na wyjeździe. Tym razem gościli zawodników z AZS UG Gdańsk.

Kibice pierwsze trafienie biało - błękitnych mogli podziwiać po 8 minucie. Piotr Myszor zgrał piłkę do pola a akcję zakończył Kamil Jeleń.

Było 1-0.

Dobiegała połowa 17 minuty, kiedy Maciej Osłowski z kontry wyrównał stan spotkania na 1-1.

Pół minuty jednak nie zdążyło upłynąć, kiedy Konrad Cebula z Solnego Miasta wykorzystał zamieszanie pod polem karnym rywali z Gdańska i umieścił piłkę miedzy ich słupkami.

Było 2-1.

Gdańszczanie nie zamierzali odpuścić. Nie całe trzy minuty później wyrównali. Strzelcem gola Wojciech Pawicki. Znów remis.

W 26 minucie na prowadzenie wyszli goście. Sprawcą tego stany rzeczy ponownie został Wojciech Pawicki.

Wieliczanie rzucili się do obrabiania strat. I do było dobre rozwiązanie. w 32 minucie Michał Skórski po rykoszetach zdobywa trafienie dla Solnego Miasta.

Był remis 3-3.

Potem było już z górki. w 37 minucie spotkania Arkadiusz Lekki zdobywa prowadzenie. Minutę później poprawia Kamil Jeleń.

Goście próbowali jeszcze gonić wynik, ale po strzale Kriezela piłka trafiła w poprzeczkę wieliczan.

MKF Solne Miasto Wieliczka po jednej porażce i jednym zwycięstwie zajmuje w tabeli Ekstraklasy siódmą pozycję.