Wyjazdowe zwycięstwo na inauguracje! ZDJĘCIA

Siatkarki WTS Solna Wieliczka w emocjonującym, wyjazdowym spotkaniu zainaugurowały swój pierwszy sezon w I lidzie siatkówki kobiet.

Pierwszy mecz, w pierwszej lidze, pierwszy na wyjeździe i - co najważniejsze - pierwsze zwycięstwo! Zawodniczki zespołu WTS Solna Wieliczka, beniaminka rozgrywek na tym szczeblu, bardzo dobrze rozpoczęły sezon.

W inauguracyjnym spotkaniu sezonu wieliczanki zmierzyły się z siatkarkami Krosno Glass Karpaty.

Początek meczu to wymiana punkt za punkt. W pewnym momencie gospodynie jednak zaczęły wychodzić na prowadzenie. Pierwszy set ostatecznie zakończył się wynikiem 25 - 20 dla zawodniczek z Krosna.

Drugi i trzeci set to majstersztyk w wykonaniu wieliczanek. W drugim wygrały do 15, a w kolejny do 13.

Wydawało się, że trzeci set będzie formalnością. Jednak siatkarki z Karpat łatwo skóry, zwłaszcza na własnym pakiecie, nie zamierzały sprzedać. W tej odsłonie to one były górą wygrywając do 21 i tym samym doprowadzając do remisu.

O losach spotkania zadecydował więc set numer pięć. Wieliczanki wyszły na prowadzenie, i kiedy po raz kolejny wydawało się, że sprawa zwycięscy jest już jasna, krośnianki ponownie przypuściły atak. Emocje trzymały kibiców do samego końca. Ostatecznie do drużyna WTS Solna Wieliczka odtańczyła triumfalny taniec.

Krosno Glass Karpaty - WTS Solna Wieliczka 2:3 (25:20, 15:25, 13:25, 25:21, 14:16)