Koszykówka. Euroliga kobiet - Wisła Can-Pack pokonała BLMA (zdjęcia)

W meczu na szczycie Euroligi Kobiet grupy C spotkały się niepokonane do tej pory drużyny Wisły Can-Pack Kraków i Basket Lattes Montpellier Agglomeration. Lepsze okazały się zawodniczki Wisły Can-Pack Kraków. To zwycięstwo dało Białej Gwieździe pozycję lidera.

Wisła Can-Pack rozpoczęła mecz w składzie: Anke De Mondt, Milka Bjelica, Paulina Pawlak, Erin Phillips i Petra Ujhelyi. Pierwsze punkty w meczu zdobyły Francuzki - rzut za 3 punkty oddaje Kristen Mann. Pierwszy punkt dla Białej Gwiazdy zdobywała z rzutu wolnego Milka Bjelica, ale drugi rzut był niecelny. Pierwsza kwarta meczu zakończyła się zwycięstwem BLMA 21:17. W

Drugą kwartę Biała Gwiazda rozpoczyna dynamicznie i mistrzynie Polski utrzymują jednopunktową przewagą (30:29). Trzecia kończy się wynikiem 46:42 dla Wiślaczek.

W czwartej odsłonie koszykarki z Francji odrabiają straty i na 5 minut przed zakończeniem pojedynku koszykarki z Francji obejmują prowadzenie. Na 24 sekundy przed syreną Nicole Powell zdobywają 3 punkty. Wisła Can-Pack pokonała drużynę BLMA 66:58!

2 listopada br. Wisła Can-Pack Kraków w ramach 4 kolejki Euroligi Kobiet zmierzy się na wyjeździe w Brnie z lokalną drużyną Frisco.

Wisła Can-Pack Kraków - BLMA 66:58 (17:21, 13:8, 16:13, 20:16)

Wisła Can-Pack: Nicole Powell 17, Anke de Mondt 10, Milka Bjelica 9, Ana Dabović 9, Petra Ujhelyi 9, Erin Phillips 8, Paulina Pawlak 2, Katarzyna Krężel 2.

BLMA: Stephany Skrba 14, Kristen Mann 13, Fatimatou Sacko 9, Virginie Bremont 6, Edwige Lawson 6, Gaelle Skrela 6, Ana Lelas 4.