V Festiwal Inspirowane Górami... im. Macieja Berbeki "Grań"

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na V Festiwal Inspirowane Górami... im. Macieja Berbeki "Grań", który odbywać się będzie w Zakopanem, w dniach 13 - 15 października 2016.

Festiwal interdyscyplinarny upamiętniający nadanie w 1933 r. Zakopanemu praw miejskich. Jego celem jest pokazanie twórczości w różnych dziedzinach, której źródłem jest fascynacja górami.

Interdyscyplinarny Festiwal „Inspirowane górami...” to wielkie święto Zakopanego i Zakopiańczyków, którzy tak czczą rocznicę nadania praw miejskich swojej rodzinnej miejscowości. Ale to również świetna okazja dla przyjezdnych, żeby zapoznać się bliżej z lokalną historią i tradycją, słowem: dla wszystkich, którzy kochają Tatry.

Festiwal jest spotkaniem ludzi, dla których góry są istotnym punktem odniesienia w realizowaniu marzeń, pasji zawodowych i twórczych.

"Staramy się pokazać, że oddziaływanie Tatr nie sprowadza się wyłącznie do podejmowania tematyki górskiej w dziełach plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych czy edukacyjnych. Mamy nadzieję, że kameralny charakter będzie sprzyjał osobistym spotkaniom i wymianie doświadczeń dotyczących realizowania pasji związanych z górami nie tylko poprzez twórczość artystyczną. Program piątej edycji Festiwalu odwołuje się do słowa GRAŃ. Wokół niego będziemy toczyć dyskusje, tworzyć i podziwiać" - tłumaczą organizatorzy.

Wstęp na wydarzenia za darmowymi zaproszeniami do pobrania na stronie: www.zaproszenia.zakopane.eu

Szczegółowy program w dziale "co, gdzie, kiedy".

opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama