Michał Skrzypek: Jest to dla nas bardzo ważne, że NKP zdecydował się na współpracę z nami

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Jednym z partnerów NKP Podhale jest centrum zdrowia Allmedica. W ramach współpracy z klubem Allmedica oferuje zawodnikom Podhala wiele profesjonalnych usług medycznych, o których mówi jej prezes - Michał Skrzypek.

Michał Skrzypek to 31-letni prezes Allmedica sp. z o. o., pochodzący z Nowego Targu. W młodości ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Pracował w domu maklerskim oraz funduszu Private Equity. Podczas pracy w branży inwestycyjnej i finansowej cały czas związany był z branżą medyczną: poprzez Luxmed (inwestycja funduszu Mid Europa), czy też różne transakcje dokonywane dla firm medycznych z ramienia domu maklerskiego czy funduszu. Dzięki temu miał okazję zaczerpnąć najlepszych praktyk w dużych firmach medycznych i zdobyć wiedzę, którą potem mógł przenieść na Allmedica, centrum zdrowia, które na Podhalu istnieje od trzech lat.

Jakub Udziela: Jak długo Allmedica jest już na rynku? Czy utworzenie takiego ośrodka było pana prywatnym pomysłem, czy też miał pan jakichś wspólników?

- Pomysł na jej utworzenie jest mój. Allmedica jest na rynku od trzech lat, a sam pomysł zaczerpnięty został z mojej pracy w funduszu Mid Europa, gdzie byłem odpowiedzialny za Luxmed (przyp. red. sieć prywatnych poradni medycznych). Moją intencją było przeniesienie standardów usług, kompleksowości i pomysłu na nowoczesne prowadzenie placówki medycznej z dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań, czy Katowice na teren Podhala.

Ile jest ośrodków Allmedica na terenie Podhala?

- Na terenie Podhala mamy trzy ośrodki, z czego dwa główne są na terenie Nowego Targu. Oczywiście chcemy się rozwijać i planujemy dalszy rozwój, natomiast na chwilę obecną mamy trzy placówki w naszym regionie.

Skąd w takim razie pomysł na to, by zostać partnerem Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego "Podhale"?

- Pomysł rodził się dość naturalnie. Z jednej strony NKP, czy każdy klub sportowy potrzebuje partnera medycznego, co wynika zarówno z przepisów prawa, jak również z naturalnych potrzeb zawodników, biorąc pod uwagę fakt, że piłka nożna jest sportem kontuzjogennym. Dla nas jako Allmedica posiadanie takiego partnera jak NKP Podhale jest z kolei bardzo istotne, również ze względów wizerunkowych i marketingowych. Jest to dla nas bardzo ważne, że NKP zdecydował się na współpracę z nami i bardzo cieszymy się z tego, że możemy obsługiwać piłkarzy tego klubu.

Jak długo trwa już ta współpraca?

- Współpraca trwa tak naprawdę dwa lata, natomiast przebiegała ona - że tak powiem - kilkuetapowo. Na początku obsługiwaliśmy tylko mecze od strony zabezpieczenia medycznego, czyli karetką z ratownikami. Potem ta współpraca rozszerzyła się o usługę masażysty, czyli przygotowanie piłkarzy przed meczem oraz rozmasowywanie ich po spotkaniach. Następnie dołączone do tego zostały usługi rehabilitacyjne, po czym zdecydowaliśmy się wprowadzić kompleksową obsługę NKP Podhale, zawartą w pełnych abonamentach, w których piłkarze NKP mają nielimitowany, pełny dostęp do usług ortopedycznych, RTG, USG, medycyny sportowej, rehabilitacji. Wciąż obsługujemy też nowotarski klub w zakresie zabezpieczenia medycznego meczy i w zakresie masażystów.

Czyli w praktyce: dowolny zawodnik zarówno przed meczem, po meczu, jak i w razie kontuzji, czy też w każdym innym przypadku może się do was zwrócić i zostanie objęty opieką medyczną w danym zakresie?

- Dokładnie tak. Chodziło o to, ażeby zapewnić kompleksowość rozwiązania problemu medycznego danego zawodnika. Tak więc dany piłkarz jest przez nas obsługiwany od A do Z. Począwszy od zaświadczeń z medycyny sportowej, po diagnostykę lekarską w razie kontuzji, diagnostykę obrazową, rehabilitację oraz ponowną konsultację lekarską po zakończeniu rehabilitacji lub jeżeli problem nadal występuje - skierowanie na dalszą rehabilitację, by dany uraz został w pełni wyeliminowany. Tak więc zawodnicy mają pełny dostęp do naszych usług medycznych, co potem powinno przekładać się na skrócenie okresu rekonwalescencji, co jest również bardzo istotne dla klubu - tak, by piłkarze jak najszybciej wracali do zdrowia i mogli zdobywać kolejne punkty dla NKP Podhale, a nie tracić czas na przewlekłe kontuzje.

W tym zakresie są przyporządkowani do zawodników jacyś konkretni lekarze lub fizjoterapeuci?

- Nie. Nie ma przyporządkowanego jednego rehabilitanta, czy jednego ortopedy. Wszystko z tego względu, że specjalizacja w ramach ortopedii i w ramach rehabilitacji jest tak daleko posunięta, że każdy lekarz ortopeda czy fizjoterapeuta zajmuje się konkretną częścią ciała, czyli jeden zajmuje się barkiem, inny dolną kończyną, inny górną, jeszcze inny kręgosłupem i tak dalej i tak dalej. W zależności od tego z jakim problemem przychodzi pacjent czy zawodnik NKP - do tego lekarza zostaje skierowany. Umożliwia to sytuację, gdzie każdy pacjent ze swoim problemem trafia bezpośrednio to specjalisty od konkretnego przypadku, a nie do jednego lekarza, który musi sobie poradzić i z ręką i z nogą, kręgosłupem, czy jeszcze inną częścią ciała. Ma to na celu skierowanie pacjenta do możliwie najlepszego specjalisty w danej dziedzinie. Analogicznie rzecz ma się z rehabilitantami.

Czy ta opieka sprawowana jest tylko nad zawodnikami pierwszej drużyny, czy nad pozostałymi również?

- Na razie współpracujemy w ramach pierwszej drużyny, aczkolwiek chcemy tę współpracę rozszerzyć na pozostałych zawodników.

A czy oprócz klubu NKP Podhale wspieracie jakieś inne kluby sportowe?

- Nie. Współpracujemy wyłącznie z NKP.

Czy w planach jest więc współpraca z innymi drużynami sportowymi na Podhalu?

- Nie zamykamy się na współpracę, aczkolwiek nie ukrywamy, że klubów - w szczególności piłkarskich - na poziomie NKP jest niewiele na Podhalu lub ich w ogóle nie ma. Współpraca z NKP jest więc dla nas bardzo prestiżowa i bardzo ważna, dlatego póki co na niej się skupiamy.

źródło: mat. prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama