Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Czy można z pasji uczynić intratny biznes? Skąd zdobyć środki na rozruch swojej działalności? – odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Przygotowano blisko 250 spotkań, warsztatów i innych akcji. Wydarzenie rusza od 14 listopada i potrwa do 20 listopada.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w 12 miastach w regionie: w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Andrychowie, Bochni, Brzesku, Wadowicach, Kętach, Myślenicach, Oświęcimiu, Zatorze i Nowym Targu.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Warto już dzisiaj zapoznać się ze szczegółową ofertą – szczegóły poniżej i na stronie internetowej (http://tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl). Aktualności będą również podawane na oficjalnym profilu na Facebooku.

Województwo Małopolskie zaprasza na Spotkanie Młodego Biznesu, inaugurujące ŚTP 2016, do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (14 listopada, godz. 18:00), odbywające się pod hasłem „O odwadze w biznesie… czyli jak oswoić lęk przed porażką”. Wśród prelegentów Łukasz Jakóbiak, prowadzący talk-show 20m2, który zmotywuje uczestników do działania i realizacji własnych marzeń, a także małopolscy przedsiębiorcy, którzy już kilka lat temu zdecydowali się wdrożyć swoje pasje w życie i dziś odnoszą sukces – Natalia Maczek – ubrania jej marki MISBHV nosi m.in. Rihanna oraz Marek Przystaś – w gry edukacyjne tworzone przez jego firmę Duckie Deck gra ponad 9 mln dzieci na całym świecie.

Eksperci z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie przygotowali dla uczestników liczne warsztaty, podczas których dowiedzą się skąd wziąć pomysł na biznes, gdzie szukać niszy na rynku, jak zarabiać na pasji i jak wykorzystać social media do rozwoju biznesu.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie organizuje szkolenia dla firm nt. tworzenia i doskonalenia modeli biznesowych, które pozwolą firmie rozwijać si i wdrażać innowacje, jak również konsultacje w zakresie ekspansji działalności i wchodzenia na nowe rynki.

Jak znaleźć pracę swoich marzeń i jak się do tego dobrze przygotować? Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie organizuje szkolenia i warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia oraz osób, które chcą rozwinąć w sobie kompetencje przedsiębiorcy-lidera.

Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Józefa Tischnera w Wadowicach organizuje serię warsztatów, szkoleń i wykładów nt. podstawowych zasad związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także zajęć motywacyjnych pobudzających kreatywność i przedsiębiorczość.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się jakie umiejętności rozwijać, by być przedsiębiorczym, jak przygotować się do publicznych wystąpień, co zrobić, aby osiągnąć sukces w biznesie i w życiu oraz skąd czerpać energię do efektywnego działania.

Sekcja Karier UJ organizuje warsztaty z zakresu autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz szkolenie nt. prawa pracy.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych prowadzeniem działalności w internecie na warsztaty „Mobilny marketing. Mobilny internet. Jak urządzenia przenośne w postaci smartfonów i tabletów zmieniają rzeczywistość komunikacji online”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie organizuje dzień informacji dla osób przedsiębiorczych, podczas których uczniowie tarnowskich szkół będą mogli sprawdzić, czy nadają się na przedsiębiorcę.

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje spotkania dla osób chcących rozpocząć swoją działalność, podczas których zdobędą wiedzę nt. wsparcia Urzędu w pozyskaniu środków na założenie firmy oraz podstawowych zasad rozliczania i prowadzenia działalności.

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach zaprasza na warsztaty „Bądź jak Zuckerberg”, które zainspirują uczestników do przekształcenia swoich pomysłów i marzeń w biznes.

Powiatowe Urzędy Pracy m.in. w Nowym Sączu, Tarnowie, Myślenicach, Brzesku, Oświęcimiu i Bochni organizują spotkania dla osób zainteresowanych założeniem działalności, a także badania predyspozycji do prowadzenia firmy.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krakowie zaprasza na szkolenie „Zakładanie własnej firmy krok po kroku” oraz wykład „Wizerunek przedsiębiorcy”, który pomoże odpowiedzieć na pytanie jak wizerunek wpływa na zyski, kondycje firmy, relacje z klientami.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krakowie przygotowała naukę przedsiębiorczości w praktyce poprzez grę edukacyjną „Chłopska szkoła biznesu”. Na spotkania z przedsiębiorcami pn. „Herosi Biznesu” zaprasza Kongregacja Kupiecka Zrzeszenie Handlu i Usług w Nowym Sączu. Towarzystwo Miłośników Andrychowa przygotowało konsultacje „Pomysł to nie wszystko – co warto widzieć zanim zdecydujesz się na założenie firmy”.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama