Euroliga koszykarek: druga porażka Wisły. Krakowianki nie sprostały Rivas (zdjęcia)

KRAKÓW. Koszykarki Wisły Can-Pack przegrały z Rivas Ecopolis Vaciamadrid 50:65 (12:11, 14:19, 14:16, 10:19) w meczu grupy C Euroligi. Po sześciu kolejkach dorobek mistrza Polski to cztery zwycięstwa i dwie porażki.

To także pierwsza w sezonie porażka krakowianek na swoim parkiecie. Wcześniej przegrały jedynie w Brnie z ekipą Frisco.

W tym meczu, w pierwszej połowie zespół z Hiszpanii objął ośmiopunktowe prowadzenie (24:16 w 16. minucie). Jednak na przerwę koszykarki schodziły przy wyniku 30:26 dla gości. Ważnym wydarzeniem w tym okresie było wejście na parkiet Eweliny Kobryn, która długo zmagała się z chorobą i właśnie zadebiutowała w sezonie Euroligi.

Pod koniec drugiej kwarty Hiszpanki popełniły piąty faul w tej części gry, jednak sędziowie nakazali wiślaczkom wznowić grę zza linii końcowej. Nie pomogła interwencja trenera "Białej Gwiazdy" Jose Hernandeza. Po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia gry, sędziowie zmienili zdanie i kazali Nicolle Powell wykonać rzuty wolne. Wiślaczki zmniejszyły straty do dwóch punktów, ale do szatni zeszły przegrywając 26:30.

Ekipa gości w 26. minucie objęły 10-punktowe prowadzenie (42:32), jednak kolejne osiem punktów zdobyły koszykarki Wisły.

Na początku ostatniej kwarty zespół hiszpański ponownie prowadził 11 pkt, ale w połowie tej odsłony prowadził już tylko czterema (51:47). Kolejną przewagę dał gościom celny rzut za trzy punkty Essence Carson. Po chwili wiślaczki znów traciły 10 pkt (48:58) i nie podjęły już walki.

Następne spotkanie "Biała Gwiazda" rozegra na wyjeździe, a 23 listopada jej przeciwnikiem będzie Croatia Gospic.

Wisła Can-Pack Kraków - Rivas Ecopolis Vaciamadrid 50:65 (12:11, 14:19, 14:16, 10:19)

Wisła Can-Pack: Nicole Powell 20, Erin Phillips 10, Milka Bjelica 6, Ewelina Kobryn 6, Ana Dabovic 3, Paulina Pawlak 3, Anke De Mondt 2, Petra Ujhelyi 0.

Rivas Ecopolis: Essence Carson 16, Ashja Jones 14, Jelena Dubljevic 11, Anna Cruz 9, Laura Nicholls 6, Clara Bermejo Moreno 5, Elisa Aguilar 4, Vega Gimeno 0.