Tadeusz "Perfect Season” Błażusiak Mistrzem Ameryki 2011

Zawodnik Automobilklubu Krakowskiego Tadeusz Błażusiak został po raz trzeci z rzędu Mistrzem Ameryki Północnej w halowym enduro. Amerykanie nazwali go Mr. Taddy „Perfect Season" Błażusiak. Nowotarżanin zdobył mistrzostwo w nieprawdopodobnym stylu - poprzez wykręcenie tzw. PERFECT SEASON.

Taddy jest pierwszym w historii zawodnikiem, który wygrał wszystkie zawody cyklu. Absolutnie zdominował cały sezon Mistrzostw Ameryki wygrywając każdy finał sezonu 2011 - (czyli osiem).

Ostatnia runda odbyła się w Las Vegas i była wyjątkowa ze względu na swój format (dwa finały). AMA (American Motorcycle Association) chciała w ten sposób wyróżnić i podkreślić znaczenie rundy w Las Vegas które jest prestiżowym i szczególnym miejscem dla większości amerykanów.

Po zawodach Błażusiak przyznał, że podczas kwalifikacji czuł napięcie i ogólnie „zagęszczoną” atmosferę przed startem. Nie można temu zaprzeczyć analizując wyniki kwalifikacji, których niespodziewanie nie zdołało zaliczyć kilku mocnych zawodników ( Haaker, Rookstool).

Po zapewnieniu sobie mistrzowskiego tytułu Polak przebojowo wygrał obydwa finały zapewniając sobie specjalne miejsce w sportowej historii USA – zdobycie tytułu Mistrza Ameryki poprzez „PERFECT SEASON” (Polak był niepokonany przez cały sezon, absolutnie zdominował całe mistrzostwa zwyciężając we wszystkich 8-miu finałach Mistrzostw Ameryki 2011).

Od 2007 roku zawodnik zmienił dyscyplinę z trialu na endurocross i enduro extreme oraz podpisał kontrakt z fabryką KTM. Jako pierwszy zawodnik w historii pięciokrotnie wygrał jedne z najtrudniejszych zawodów enduro świata: Erzbergrodeo.