W czwartek spotkanie inaugurujące w Nowym Sączu użytkowanie Polskiej Waluty Lokalnej Zielony
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
W najbliższy czwartek, 24 listopada, o godz.18 odbędzie się spotkanie inauguracyjne osób i przedstawicieli firm zainteresowanych działalnością Polskiej Waluty Lokalnej Zielony w ratuszu Miasteczka Galicyjskiego. Współuczestnikami spotkania będą członkowie Sądeckiej Kooperatywy Spożywczej.
Gościem specjalnym będzie Dariusz Brzozowiec, lider Polskiej Waluty Lokalnej Zielony. Organizatorzy zapraszają osoby, firmy małej i średniej przedsiębiorczości do uczestniczenia w spotkaniu.Zielony – polska waluta lokalna jest upowszechniana w celu zbudowania nowych relacji biznesowych, stworzenia skutecznego systemu lojalnościowego dla konsumentów, wykorzystywania nadwyżek i – najważniejsze – zwiększania sprzedaży. Takich efektów mogą spodziewać się przedsiębiorcy, którzy dołączą do projektu polskiej waluty lokalnej – Zielony.
- Idea projektu jest prosta – wyjaśnia Albert Kmiecik, nowosądecki przedstawiciel Zielony.biz.pl. - Przedsiębiorca godzi się akceptować walutę lokalną w transakcjach z innymi przedsiębiorcami, nie rezygnując jednocześnie z waluty państwowej. Im więcej przedsiębiorców uczestniczy w systemie waluty lokalnej, tym większe korzyści stają się ich udziałem.
Istotą projektu jest, by waluta lokalna Zielony była narzędziem służącym do zwiększenia sprzedaży produktów i usług polskich przedsiębiorców i zbudowania lojalnej grupy klientów i partnerów biznesowych.
- Z zaciekawieniem weźmiemy udział w spotkaniu, bo bliskie są te idee rozwijania lokalnej przedsiębiorczości – zapowiada obecność Jacek Kościółek, prezes Sądeckiej Kooperatywy Spożywczej. – O to nam właśnie chodzi, aby okoliczni rolnicy mieli dostęp do zaopatrywania lokalnej sprzedaży artykułów spożywczych, którą przygotowujemy z pomocą serwisu internetowego.
Dlaczego warto korzystać z waluty lokalnej?
Pieniądz lokalny jest nieodsetkowy. Nie zadłuża, lecz umożliwia utrzymanie środków pieniężnych na stałym poziomie, co jest podstawą do rozwoju lokalnych gospodarek. Pieniądz lokalny obsługuje transakcje na rynku lokalnym bez możliwości jego swobodnego transferowania czy spekulacji, zapobiegając niepożądanym zjawiskom gospodarczym.
Pieniądz lokalny wspiera lokalny sektor produkcji i usług, co w ostateczności prowadzi do zmniejszania bezrobocia i do ogólnego wzrostu gospodarczego. - Jest na Sądecczyźnie wiele firm o kapitale polskim i wiele osób bardzo dbających o polskość swoich przedsiębiorstw i interesów – dodaje Anna Pietrusza, działaczka Sądeckiej Kooperatywy Spożywczej. - Sądzę, że jesteśmy w stanie do nich dotrzeć i uzyskać wsparcie dla naszych działań.
Obecnie w obiegu znajduje się ponad 5 tysięcy lokalnych walut w wielu krajach – incjatywa lokalnych pieniędzy jest znana na całym świecie, od setek lat. Projekt polskiej waluty lokalnej, w pierwszej fazie został uruchomiony w trzech województwach: świętokrzyskim, małopolskim i mazowieckim.
Więcej: www.Zielony.biz.pl
źródło: mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama