Sportowcy z nagrodami starosty (zdjęcia)
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Podczas corocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi zdrowy styl życia, starosta wręczył nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.
Na terenie Powiatu Nowosądeckiego, starosta nadzoruje działalność 234 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu, w tym dla 176 stowarzyszeń sportowych. Sprawuje także rolę organu rejestrowego. Co roku na zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Powiecie Nowosądeckim z budżetu Starostwa Powiatowego przeznaczane są środki finansowe. W 2016 r. jest to kwota 193 000 zł. W ramach tych środków udzielono 29 dotacji finansowych dla 27 stowarzyszeń na zadania związane z organizacją imprez sportowych oraz udziałem sportowców Sądecczyzny w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych. W 2016 r. jest to dotacja w wysokości 48 000 zł. Ponadto, starosta objął honorowym patronem i wsparł finansowo 20 ogólnopolskich imprez sportowych organizowanych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.- Osiągacie Państwo świetne wyniki w sporcie, stajecie na najwyższym podium. Jesteście ambasadorami Sądecczyzny – powiedział starosta Marek Pławiak. – Jestem dumny, że Ziemia Sadecka rodzi takich ambitnych, zdolnych ludzi, którzy potrafią konsekwentnie trenować i sięgać po laury. Dziękuję wszystkim trenerom i działaczom sportowym, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, wpajając im ducha walki fair play i zachęcając do podejmowania codziennego wysiłku, który, czasami po wielu latach, przynosi pierwsze miejsce w zmaganiach na poziomie olimpijskim.
Nagrody starosty za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym otrzymali zawodnicy:
Anna Bodziony – mieszka na co dzień w Niskowej, a trenuje w Zrzeszeniu Sportu Osób Niepełnosprawnych „Start” Nowy Sącz. Jest Mistrzynią Świata w Półmaratonie w 2015 r., natomiast w 2016 r. na Mistrzostwach Europy zdobyła dwa medale: złoty na 5000 m oraz srebrny na 3000 m.
Jolanta Cichoń – pochodzi z Muszyny, a trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „EVAN” w Nowym Sączu. W 2016 r. wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorek w kickboxingu w wersji full contact w irlandzkim Dublinie. W bieżącym roku po raz czwarty obroniła tytuł Mistrzyni Polski w kat. junior młodszy w kat. wagowej 60 kg.
Szymon Góra - zawodnik UKS „Gladiator” w Binczarowej. Mistrz Świata i Mistrz Polski w 2016 r. w Kickboxingu w kat. kadetów starszych w formule Kick Light - 42 kg. Ponadto brązowy medalista w Pucharze Europy - 42 kg w wersji Kick Light.
Adam Majerski – pochodzi z Kadczy, a lekkoatletykę trenuje w UKS Budowlani Nowy Sącz. Specjalizuje się w biegach średnich i długich. Najlepsze osiągnięcia w 2016 r. to: I miejsce w biegu na 800 m w Międzynarodowych zawodach w Bratysławie „Olimpijskie Nadzieje” i I miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 m i 3000 m.
Patryk Marmon - lekkoatleta, mieszkaniec Nawojowej, zawodnik UKS Budowlani Nowy Sącz. Do największych osiągnięć w biegach górskich zawodnika należy udział w 2015 r. w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych. Ponadto zdobył V miejsce w biegu na 800 m w Międzynarodowych zawodach w Bratysławie „Olimpijskie Nadzieje”.
6. Maria Soons - uczennica I Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju. Uprawia narciarstwo alpejskie. Jej osiągnięcia to: III miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski, I miejsce w Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Słowacji i V miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 14.
Henryk Warzecha - mieszka na co dzień w Łącku, a trenuje lekkoatletykę w UKS Budowlani Nowy Sącz, specjalizuje się w biegach średnich i długich. Najlepsze osiągnięcia zawodnika w 2016 r. to: III miejsce w Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym na 800 m, II miejsce w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym na 600 m i II miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego na 1500 m.
Nagrody w kategorii: trener, działacz:
Łukasz Frączek - prezes i trener Klubu Sportowego „Gród Czop Podegrodzie”. Organizator i inicjator wielu ogólnopolskich imprez sportowych, m.in. Sufigs Liga Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego. Dzięki jego staraniom, co roku pozyskiwane są środki finansowe na działalność stowarzyszenia oraz organizację imprez sportowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
Andrzej Gacek - trener narciarstwa biegowego i lekkiej atletyki w Muszyńskim Klubie Narciarskim Muszyna. Trenowani przez niego zawodnicy to mistrzowie Polski w narciarstwie biegowym i reprezentanci Polski w Międzynarodowych Maratonach.
Jan Kulpa - prezes i trener LKS „Nawoj” w Nawojowej. Animator i koordynator sportu gminy Nawojowa. Organizator współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz wielu ogólnopolski imprez sportowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
Małgorzata Machałowska - prezes i trener UKS „Ryter” oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Rytrze. Trenowana przez nią młodzież uzyskuje wysokie lokaty w małopolskim współzawodnictwie sportowym w piłce siatkowej i biegach przełajowych. Ponadto co roku organizuje wiele ogólnopolskich imprez sportowych, pozyskując na nie środki od sponsorów i instytucji.
Józef Nieć - wiceprezes i założyciel Stowarzyszenia Rodziców Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Podegrodziu – prezes Nowosądeckiego Okręgowego Związku Kajakowego. Organizator międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów w zjeździe i slalomie kajakowym między innymi: Mistrzostw Polski Młodzików i Seniorów w Zjeździe i Slalomie Kajakowym. Trener koordynator kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów.
Dariusz Peciak - nauczyciel Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu. Od 2007 r. pełnił funkcję trenera piłki nożnej w klubach KS „Sandecja” Nowy Sącz, w 2012 r. LKS „Poprad” Rytro, od 2015 do chwili obecnej jest trenerem LKS „Zamczysko” w Marcinkowicach.
Jan Tomasiak - prezes Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro, członek UKS „Ryter”. Niegdyś zawodnik skialpinista, obecnie organizator wielu wydarzeń sportowych. Od lat organizuje Visegrad Maraton, Bieg Wierchami, Rodzinne Bieganie z Regatta, Bieg na Makowice, Bieg Niepodległości.
Krystyna Żelazko - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Krynicy-Zdroju. Trenowana przez nią młodzież zdobyła I miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku 2015/16 . Ponadto co roku organizuje szereg imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie Powiatu Nowosądeckiego, pozyskując na to środki zewnętrzne.
Dzisiaj podsumowano także współzawodnictwo sportu szkolnego w kilku kategoriach.
W kategorii rywalizacji Szkół Podstawowych w Powiecie Nowosądeckim w roku 2015/16:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Obidzy
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
W kategorii Szkół Gimnazjalnych w Powiecie Nowosądeckim w roku 2015/16:
I miejsce - Gimnazjum w Łącku
II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Krynicy-Zdroju
III miejsce - Gimnazjum w Stróżach
W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych w Powiecie Nowosądeckim w roku 2015/16:
I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie
III miejsce - Zespół Szkół w Łącku
W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Marian Ryba oraz radni: Marian Dobosz, Stanisław Sułkowski, Zenon Szewczyk i Tadeusz Zaremba oraz dyrektorzy szkół, ośrodków sportowych i oczywiście zawodnicy oraz trenerzy.
olsz/ zdj. Maria Olszowska
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Więcej na temat
komentarze
reklama