Gdzie na narty w ten weekend?

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ostatnich dniach spadło miejscami ponad 50 centymetrów śniegu, ale o dziwo nie spowodowało to lawiny otwieranych stacji narciarskich.

W Małopolsce jeździmy już od trzech tygodni w Białce Tatrzańskiej i w Bukowinie Tatrzańskiej, a w ten weekend do tego grona dołącza Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa.

Weekendowo działają już też Master-Ski w Tyliczu i Słotwiny w Krynicy

Gestorzy pozostałych wyciągów z którymi rozmawialiśmy z jednej strony chcą wykorzystać minusowe temperatury w ten weekend do dośnieżenia tras, z drugiej obawiają się zapowiadanego na koniec przyszłego tygodnia ocieplenia.

Długa Polana i Zadział w Nowym Targu planują otwarcie na przyszły weekend, Rusin-Ski w Bukownie Tatrzańskiej na koniec przyszłego tygodnia.

Stacje objęte nowym projektem wspólnego skipassu Góral Skipass - Szymoszkowa, Witów, Harenda i Suche deklarują terminy 15 - 17 grudnia.

Sezon wcześniej niż zwykle rozpoczęli też biegacze. Pisaliśmy o gotowych już trasach na Chotarzu w Kościelisku, a dziś udostępniono trasy biegowe w Nowym Targu. Gotowa jest już trasa z nowotarskiego lotniska wzdłuż rzeki Dunajec w kierunku Szaflar, a przygotowana ma być też 5 kilometrowa pętla w Borze Kombinackim.Informacje o nowotarskich trasach biegowy znaleźć można na stronie www.biegowki.nowytarg.pl


oprac. wo/ zdjęcie trasy biegowej UM Nowy Targ
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama