Maksimum emocji w szlagierze kolejki

Wieliczanki z WTS Solna zmierzyły się na swoim parkiecie z rywalkami z Joker Metro Energoremont Świecie. Starcie drugiej i trzeciej drużyny w tabeli musiało się kibicom podobać. Gdyby nie wynik….

Początek pierwszej odsłony starcia w Wieliczce to wyrównana wymiana piłek z lekką przewagą lepiej notowanych w tabeli siatkarek przyjezdnych. Dopiero od stanu 9-9 siatkarki WTS zaczęły przejmować inicjatywę doprowadzając nawet do stanu 21 – 14. Ostatecznie gospodynie wygrały pierwszego seta do 20.

Obraz gry w pierwszej części nie zapowiadał dramatu, który miał miejsce w części drugiej. To, czego świadkami była wielicka publiczność, starczyłoby na zapełnienie niejednego spotkania siatkówki.

Dwa pierwsze punkty zdobyły wieliczanki. Tablica wyników szybko jednak wskazała na remis 3-3. Wtedy do ataku ruszyły „jokerki” ze Świecia. Wyszły nawet na prowadzenie 4-8. Potem już było 9-15 i 10-17. Solna jednak powoli odzyskiwała siły. Wieliczanki doprowadziły do stanu 20-22. Niedługo potem wyrównały. I Wygrały!

Tyle tylko, że sędziowie po konsultacji stwierdzili, że piłka jednak musnęła ręce wielickiego bloku i wypadając na aut dała punkty zawodniczkom przyjezdnym. Drugi set rozpoczął się od nowa. Punkt za punkt zawodniczki przy ogłuszającym dopingu miejscowych fanów siatkówki walczyły aż do stanu 28-30.

W punktach setowych zamiast prowadzenia WTS - był remis.

Trzeci set to wręcz regularna wymiana ciosów. Większą determinacją wykazała się jednak drużyna Jokera, obejmując prowadzenie 17-21 następnie 19-23. Wieliczanki zbliżyły się do wiceliderem w tabeli na dwa punkty, ostatecznie jednak przegrały trzecią część meczu do 23.

W czwartej odsłonie tego emocjonującego spotkania to siatkarki ze Świecia nadały tempo. Dostany 14 – 14 niemal cały czas prowadziły dwoma punktami. Potem jednak stopniowo znów zaczęły powiększać swoją przewagę. Ostatni set zakończył się wynikiem 17 – 25.

„Po bardzo emocjonującym i pełnym kontrowersji meczu przegrywamy 1:3. I rundę kończymy na 5 miejscu, za tydzień walczymy o powrót na zwycięską ścieżkę !” – zapewniają siatkarki z WIeliczki