Jak narty to tylko w Małopolsce!

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już po raz dziesiąty Małopolska Organizacja Turystyczna oficjalnie i uroczyście zainicjowała sezon zimowy w naszym regionie.

Tym razem gospodarzem imprezy był powstały w ostatnich latach ośrodek Master-Ski w Tyliczu.Marszałek województwa Jacek Krupa, prywatnie zapalony narciarz oraz Leszek Zegzda z zarządu województwa Małopolskiego zajmujący się miedzy innymi turystykom w towarzystwie burmistrza Krynicy Dariusza Reśko oraz prezesa stacji Mater-Ski Bartłomieja Miejskiego dokonali w piątkowe popołudnie oficjalnej inauguracji. Z tej okazji wszystkie trakcje stacji przez cały dzień dostępne były bez opłat a zaproszeni goście dyskutowali na temat promocji małopolskiej turystyki.

W bieżącym roku Małopolskę odwiedziło 14 milionów turystów. Bijemy wszelkie rekordy i jestem przekonany, że sezon zimowy jeszcze ten rekord powiększy – powiedział Krupa. - Mamy w Małopolsce ponad 250 km tras narciarskich, 65 stacji - zapraszamy wszystkich gości, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.Wśród odwiedzających Małopolskę rośnie zainteresowanie turystyką aktywną a jednocześnie rozrasta się oferta działających w regionie ośrodków. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba stacji i tras podwoiła się. Kolejne ośrodki planują nowe inwestycje i kolejne atrakcje, niektóre szykują niespodzianki jeszcze na ten sezon.

Videorelacja z imprezy:


Czytaj też: 1800 metrów nartostrady w centrum Krynicy

Czytaj też: 6 osobowa kanapa w Krynicy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama