Dobry początek roku na pierwszoligowym parkiecie

Siatkarki WTS Solnej Wieliczka od zwycięstwa rozpoczęły tegoroczne zawody. Na własnym parkiecie pokonały koleżanki z Nike Węgrów.

Początek spotkania rozegranego w Solnym Mieście można uznać za wyrównany. Prowadzenie 4-6 objęły nawet siatkarki drużyny przyjezdnej. Jednak nie na długo. Szybko na tablicy wyników pojawił się liczby 10 dla gospodyń. Prowadzenia wieliczanki nie oddały już do końca pierwszego seta wygrywając gładko 25- 14.

W drugiej odsłonie obraz gry się zmienił. Zawodniczki z Węgrowa na parkiet wybiegły odmienione, i po wymianie punktów wyszły na prowadzenie 8 – 14. Niebawem było już 16 – 20. Gospodynie, mimo szaleńczej pogoni jednak w tym secie wiele do powiedzenia nie miały i przegrały 21 – 25.

Był remis.

W trzecią część spotkanie lepiej weszły siatkarki Solnej. Objęły prowadzenie 8 – 6, następnie powiększając je na 10 – 6. Wtedy zawodniczki Nike rozpoczęły pogoń. Jak się okazało, skuteczną. Doprowadziły do stanu 15 – 15, by objąć prowadzenie na 17 – 19. To najwidoczniej podrażniło gospodynie, bo WTS doprowadziła do remisu 20 – 20. I szybko wysforowała się na 23 – 20, by trzeciego seta zakończyć stosunkiem 25 – 23.

Zapowiadał się emocjonujący czwarty set. Lepiej rozpoczęły je panie z Węgrowa odskakując na 2- 4. Wieliczanki jednak dogoniły koleżanki zza siatki doprowadzając do remisu 6-6. Po kilku piłkach było 9-7, następnie 14 – 10. Gospodynie jednak najwidoczniej dostały zadyszki, gdyż Węgrowianki zbliżyły się na 15 – 14. WTS jednak nie zamierzała przedłużać tego meczu ponad miarę. Na tablicy wyników szybko zrobiło się 21 – 16. Ostatecznie czwarty set zakończyły 25 – 19.