„Pierwsza Miłość” na Kasprowym Wierchu – wyjątkowy ślub

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

13 stycznia w telewizji będzie można obejrzeć ślub Marysi i Michała – głównych bohaterów serialu „Pierwsza Miłość”, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli na szczycie Kasprowego Wierchu. Święta góra narciarzy od zawsze inspiruje filmowców, romantyzm miejsca doceniają także narzeczeni.

Po licznych perypetiach Marysia i Michał, główni bohaterowie serialu „Pierwsza Miłość” grani przez aktorów - Anetę Zając i Wojciecha Błacha, wypowiedzą sakramentalne „tak” na szczycie. Ceremonia odbędzie się bez białej sukni, za to w wyjątkowej, zimowej scenerii Kasprowego Wierchu.

- Na Kasprowym Wierchu rzeczywiście jest możliwość organizacji ceremonii ślubnej - na szczycie, przy dzwonie niedaleko górnej stacji kolei. Jeśli chodzi o serialowych narzeczonych, to mogę zdradzić, że na szczyt Kasprowego Wierchu wjechali koleją linową – mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

Na pomysł oryginalnego ślubu w Zakopanem wpadli nie tylko scenarzyści jednego z polskich seriali. Marzenie o wyjątkowej ceremonii w Zakopanem, w szczególnie atrakcyjnych turystycznie miejscach, co roku realizuje wiele par.

- Z naszych danych wynika, że liczba ślubów w Zakopanem rośnie, a pary coraz częściej decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w nietypowym miejscu. W 2015 r. wszystkich ślubów było 297, w tym 5 poza Urzędem, natomiast natomiast w 2016 r. sporządziliśmy 325 aktów małżeństwa, z czego 17 uroczystości odbyło się w plenerze i oryginalnych lokalizacjach, m.in. na Gubałówce, w teatrze Witkacy, a nawet w Muzeum Tatrzańskim – mówi Katarzyna Czernik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zakopanem.

Kasprowy Wierch to jedno z niewielu tak urokliwych miejsc, w których możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego. Takiej uroczystości nie da się zorganizować np. na Giewoncie lub Rysach.

Popularność ślubów i sesji fotograficznych nowożeńców w Tatrach rośnie szybko, dlatego też TPN wprowadził opłaty za ich realizację na swoim terenie. TPN wyznaczył także 7 miejsc, w których jest to możliwe, tak by było to w pełni bezpieczne dla uczestników ceremonii i nie wpływało negatywnie na przyrodę.

Debiut filmowy Kasprowego przypada na 1936 r., a więc na rok uruchomienia kolei. Na górze powstał m.in. „Znicz olimpijski” – film o słynnym wyczynie Józefa Uznańskiego z 1940 r., który skoczył z jadącej kolei i zjechał na nartach aż na dno Doliny Kasprowej. Premiera filmu odbyła się w 1970 r. Rolę Uznańskiego zagrał z poświęceniem słynny wówczas kaskader Krzysztof Fus. Piękne zjazdy na nartach ze szczytu „świętej góry narciarzy” można obejrzeć także m.in. w obrazie „Ściana czarownic” z 1966 r., wyreżyserowanym przez Pawła Komorowskiego.

źródło: mat. prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama