Nieudany rewanż Solnej

Wielickie siatkarki nie zdołały się zrewanżować rywalkom z Kalisza. Po emocjonującym meczu w Solnym Mieście uległy MKS’owi 2-3.

Woli walki jednak zawodniczkom WTS Solna Wieliczka nie można było odmówić. Po tym, jak w pierwszym spotkaniu z kaliszankami uległy 0-3, w sobotnim meczu rewanżowym tanio skóry nie oddały.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 17-25. W drugim WTS ruszył do ataku i wyrównał stan rywalizacji w setach wynikiem 25-23. Trzecia część spotkania to popis gry siatkówkę pupilek wielickich kibiców. Brawurowo wygrały seta do 15.

W czwartej odsłonie emocjonującego meczu już tak dobrze nie było. Kaliszanki wygrywając do 21 doprowadziły do remisu.

O losach spotkania zadecydować miał set numer pięć. Tutaj jednak sił nie starczyło gospodynią. Ostatnia część spotkania zakończyła się wynikiem 8 - 15 dla MKS.

Mimo porażki po 14 rozegranych meczach I ligi siatkówki kobiet w rundzie zasadniczej siatkarki z Wieliczki zajmują wysoką, czwarta pozycję. Na swoim punkcie zgromadziły 24 punkty. Cztery tracą do trzeciej w tabeli Joker Mekro Energoremont Świecie. Taki sam dorobek punktowy mają na swym kącie drepczące WTS-owi po piętach zawodniczki z SMS PZPS Szczyrk. Te jednak mają rozegrany o jeden mecz więcej.