„Artystyczny zawrót głowy"- wyprawy do świata zabawy (ferie w Krakowie)
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci w wieku 6–12 lat do udziału w programie zajęć artystycznych i sportowych.
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci w wieku 6–12 lat do udziału w programie zajęć artystycznych i sportowych. Codziennie od 30 stycznia do 3 lutego w godzinach 9.00–15.00 proponujemy dzieciom aktywne i twórcze zabawy, w czasie których będziemy poznawać tajemnice kultury, przyrody, nauki, artystów i zwyczajnych przedmiotów. Będą to zabawy plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne, cyrkowe, animacji filmowej oraz sportowe, a także spotkania sztuki i nauki pod hasłem „poznaj – doświadcz – zrozum i baw się!”. Kładąc nacisk na twórczą zabawę, kreatywne myślenie, a przede wszystkim na wspólną pracę w grupie będziemy inspirować wyobraźnię, aktywizować do atrakcyjnych działań, rozwijać umiejętności i zdolności dzieci. W świecie pełnym barw, obrazów, muzyki, teatru, tańca, cyrku i nauki dowiemy się jak świetnie się bawić, twórczo pracując oraz wskażemy jak aktywnie spędzać czas wolny.Koszt udziału: 10 zł dziennie.
W ramach powyższej kwoty zapewniamy gorący posiłek (6 zł za danie obiadowe z kompotem) oraz wodę do picia i materiały realizacyjne (4 zł).
Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowych kanapek, ulubionych napojów oraz obuwia sportowego na zmianę.
Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 12 430 50 90, 12 430 51 54 lub e-mailowo: biuro@sckm.krakow.pl.
Ilość miejsc ograniczona!
PREZENTACJE NA SCENIE
„Akademia Pana Piórko”
Znany już wszystkim Pan Piórko wprowadzi nas w swojej Akademii do świata zabawy, bajki, nauki i eksperymentów oraz pomoże odpowiedzieć na trudne pytania. No, bo załóżmy, że chcielibyście dowiedzieć się, jak zostać bohaterem, albo… Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się w Akademii Pana Piórko w wersji feryjno -zimowej, a przy okazji posłuchacie bajek przy muzycznym akompaniamencie.
Prowadzenie: Tadeusz Dylawerski, Piotr Niedziałek
„Wariacje Muzyczne „- Wpływ muzyki na nasze emocje, samopoczucie. Muzyka wesoła, smutna, relaksująca i energetyczna, inspirująca do zabawy i usypiająca. Prezentacja różnych gatunków muzycznych oddających różne nastroje, wyrażane dźwiękami instrumentów (gitara, pianino, bas, perkusja) Pokaz muzyczny zilustruje uczestnikom możliwości wyrażania się muzyką, tworzenia spektaklu różnych emocji. Melancholia, smutek, zaduma, radość, śmiech wyrażone zostaną przez gatunki muzyczne takie jak blues, jazz, bossanowa, rock, pop oraz muzykę filmową. Zagramy i opowiemy jak wspaniałym przeżyciem jest granie muzyki.
Prowadzenie: Adam Niedzielin, Grzegorz Gryboś, Jan Krawczyk, Roman Ślazyk
„Inna bajka – opowieści wędrownego grajka”
Wyruszcie z nami w baśniową podróż i wraz z bohaterami naszych historii oraz zabaw przeżyjcie przygodę. Elementami prezentacji, zabawy będzie: opowiadacz słowem malujący baśń, muzyka płynąca z żywych instrumentów stanowiąca scenografię, budująca klimaty i nastroje opowiadanej historii, uczestnicy współtworzący opowiadaną historię gestem, ruchem, dźwiękiem oraz rekwizyt inspirujący wyobraźnię .
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, Piotr Krawczyk, Piotr Niedziałek
PROPOZYCJE WARSZTATÓW
GALERIA ZDARZEŃ
„Gry i zabawy ze sztuką” – Czy sztuka musi być poważna i ponadczasowa? Poznamy artystów, którzy lubili żartować z siebie, publiczności i ze świata. Na warsztatach spróbujemy przybliżyć sztukę i artystów amerykańskiego pop-artu. Wykonamy serię prac, które przedrzeźniają rzeczywistość i pokazują ją w krzywym zwierciadle. Przed rozpoczęciem zajęć krótka prezentacja najciekawszych prac tego kierunku.
Prowadzenie: Michał Baca, Urszula Ślusarczyk
Co możemy zobaczyć, gdy artysta uruchamia swą wyobraźnię! Jak może zmienić się świat gdy przestaniemy myśleć szablonowo i na przekór schematom. Stworzymy collage z różnych materiałów, aby zadziwić innych swymi pomysłami i nieoczekiwanymi połączeniami. Przed wykonaniem pracy krótki pokaz najsłynniejszych działań dadaistów i surrealistów, którzy przeszli do historii sztuki. Prowadzenie: Michał Baca, Urszula Ślusarczyk
„Muzyczny plac zabaw” – Odkrywać będziemy świat muzyki w formie ruchowej zabawy z akompaniamentem pianina i skrzypiec oraz poprzez prezentacje multimedialne, filmowe muzyczne opowieści. Poznamy także muzykę naszych dziadków, pradziadków itd.
Prowadzenie: Piotr Niedziałek, Piotr Krawczyk
PRACOWNIA CERAMICZNA
„Piłki z galaktyki” -Inspiracją do zabawy będą planety np.Mars, Neptun. Uczestnicy wykonają swoją własną piłkę. Formy wycięte z materiału i zszyte będziemy wypełniać materiałami włókienniczymi i ryżem. Tak przygotowane piłki przeobrażą się w planety poprzez umieszczenie na nich stworzonych z filcu elementów, motywów nawiązujących do wybranej planety. Jednocześnie piłki będą służyły do ćwiczeń gimnastycznych, zabawy i grupowej gry.
Prowadzenie: Małgorzata Flisek, Beata Saragata.
„Sztuka dekoracji” – Plastyczna zabawa w czasie której uczestnicy poznają technikę dekoracyjną „batiku”. Historia tej techniki sięga starożytności, polega na powlekaniu woskiem lub klejem płaszczyzn, które mają pozostać nie barwione. Służy do zdobienia tkanin i drewna. Dzięki tej technice poprzez powtarzanie procesu barwienia materiały uzyskują wielobarwny wzór. Spróbujemy stworzyć takie niepowtarzalne dekoracje. Prowadzenie: Beata Saragata, Małgorzata Flisek
SALA 45 / RADIO PRYZMAT
„Niekończące się obrazy”- Interaktywne zabawy w czasie których uczestnicy będą wędrować w głąb obrazów, stworzą swój fantastyczny świat, odkryją tajemnice przyrody, ludzi i zwyczajnych przedmiotów, zmierzą się z potęgą wyobraźni, poznają swoje twórcze możliwości. Nagranie w studiu radia Pryzmat rozmowy z uczestnikami o efektach swoich twórczych działań.
Prowadzenie: Jadwiga Mączyńska, Agnieszka Tobijasiewicz
SCENA
„Teatralny świat”- W formie teatralnej zabawy będziemy poznawać krainy teatru, różne konwencje teatralne tj: Teatr Marionetek, Teatr Pacynek, Teatr Maski, Teatr Żywego Planu. W programie: ćwiczenia dramowe, ćwiczenia wokalne – nauka piosenek, animacja przedmiotu, ćwiczenia dykcyjne, plastyka ruchu.
Prowadzenie: Krystyna Hussak-Przybyło, Piotr Przybyło
„Tajemnice H2O, czyli wodne inspiracje”
Kropla wody może uratować nam życie, może stać się również bohaterem gier, zabaw oraz doświadczeń. Czy krople wody mogą stworzyć ilustracje książki, czy człowiek składa się z wody i czy może wody zabraknąć na świecie?
Na te i inne pytania odpowiemy poznając kroplę wody z każdej strony. Ale przede wszystkim będziemy się fantastycznie bawić odbywając podróż do jej wnętrza.
Prowadzenie: Anna Machacz
„Akcja Kreacja – Animacja” – Filmowa zabawa , czyli warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystaniem zabawek. Stworzymy niezwykły świat zabawek opowiemy fantastyczne przygody naszych bohaterów. Narzędziem będzie aparat, rekwizytami lalki, klocki, samochodziki i inne nasze ulubione zabawki. Będziemy fotografować, układać sceny, ruchy, montować…….
A na koniec pokaz efektów – wielka premiera!
Zapraszamy dzieci do przynoszenia własnych zabawek.
Prowadzenie: Beata Milligan, Sylwia Szczepańska
SALA 34
„Cyrkowy świat zabawy” – Poznamy tajemnice cyrku, który bawi, wzrusza, wzbudza podziw dla kunsztu artystów sztuki kuglarskiej. W formie zabawy spróbujemy poznać siebie nawzajem i odkryć swoje możliwości, będziemy uczyć się różnych dyscyplin cyrkowych takich jak: żonglowanie piłkami, chustkami, obręczami, kręcenie talerzami, flowerstickami, pojami, ewolucje diabollo, chodzenie na szczudłach. Zwiększymy swoje umiejętności koordynacji ruchowej i koncentracji.
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, T. Dylawerski.
„Taniec na pewno nie jest nudny” -Tańce z wyobraźnią. Poprzez zadawanie prostych poleceń w formie zabawy wprowadzimy dzieci w różnorodny świat tańca, uczestnicy poznają elementy ruchu i ciała oraz ich wzajemną relację.
Na warsztacie skupimy się na: uwalnianiu wyobraźni ruchowej, relacji do przestrzeni i siebie nawzajem, indywidualnym sposobie poruszania całym ciałem, współpracy z innymi poprzez prace z partnerem i grupą (wyczuwanie siebie nawzajem), rozwijaniu pamięci ruchowej.
Prowadzenie Marta Pietruszka, Małgorzata Świerczek
„Gry i zabawy sportowe” – Propozycja gier i zabaw zespołowych, sportowych pobudzających do ruchu, fantazji, radości, śmiechu, współdziałania oraz zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny wykonujące zadania wspólnie na określony czas w formie zabawy i kreatywnych działań ruchowych, sportowych.
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek, Anna Lewińska. Janusz Głowacz
źródło: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
Więcej na temat
komentarze
reklama