Dobre starty pływaków z Oświęcimskiej SMS

Podczas dwudniowym Mistrzostw Klubu MKP Bobry Dębica, szereg imponujących wyścigów zaprezentowali gimnazjaliści z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu funkcjonującej przy Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Najlepiej spisała się Natalia Lewandowska, która wywalczyła główną nagrodę zwyciężając z rewelacyjnym rezultatem w wyścigu finałowym na 200 m stylem dowolnym. Poprawiając zarazem swój rekord życiowy o 2,5 sekundy – relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Oświęcimskiej SMS w Pływaniu, a zarazem trenerka Lewandowskiej.

Na tym samym dystansie 2 lokatę w kategorii 14-15 latków wywalczyła Martyna Prochownik, z kolei Zuzanna Nowak finiszowała tuż za nią zajmując 3 miejsce. Wśród chłopców w finale 200 m stylem dowolnym na 2 miejscu uplasował się Mikołaj Kozieł przegrywając zaledwie o 0.01 sekundy.

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika imprezy pływackiej znalazła się Natalia Lewandowska, która uplasowała się na 2 miejscu w kategorii 16 lat i starsi. Z kolei najlepszym pływakiem w kategorii 14 – 15 latków okazał się Mikołaj Kozieł.