Postój w strefie opłacany aplikacją iMKA oraz kartą MKA
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
KRAKÓW. Od marca za pozostawienie samochodu w krakowskiej strefie parkowania będzie można zapłacić używając aplikacji mobilnej iMKA. Również za pośrednictwem Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej będzie można kupić już w tym roku bilet postojowy. Integracja obu systemów to efekt porozumienia, jakie podpisali Jacek Krupa - marszałek Małopolski, Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz Piotr Kącki - prezes spółki Miejska Infrastruktura i wiceprezes Zbigniew Putaj.
Małopolska Karta Aglomeracyjna przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi w aplikacji iMKA. Od przyszłego miesiąca oprócz zakupu jednorazowych i okresowych biletów kolejowych i miejskich (KMK) oraz płatności za parkingi park&ride, użytkownicy aplikacji mobilnej iMKA będą mogli zapłacić za jej pośrednictwem także za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Umożliwi to podpisane porozumienie, które zakłada integrację obydwu systemów. Za kupiony bilet można będzie zapłacić kartą MKA, bezpośrednio w aplikacji iMKA lub za pośrednictwem portalu. Twórcy aplikacji znaleźli także wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przy każdym zakupie biletu łączyć się ze swoim bankiem. Jest nim T-portmonetka, która w znacznym stopniu skraca i upraszcza ten proces.- Konsekwentnie rozwijamy system Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, wprowadzając kolejne ułatwienia dla pasażerów i kierowców. Dziś większość z nas ma przy sobie telefon czy tablet – wystarczy zainstalować aplikację i można płacić za parking w Krakowie – mówi Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.
Co istotne, po przeprowadzeniu integracji systemów parkometry obsługujące strefę umożliwią zakup oraz zapis na karcie MKA i w aplikacji iMKA usług dostępnych w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Dzięki wspólnemu projektowi zwiększy się dostępność usług związanych z transportem publicznym na terenie Krakowa i strefą płatnego parkowania.
To nie jedyne udogodnienia na jakie mogą liczyć Małopolanie jeszcze w tym roku. Niebawem wzrośnie także liczba automatów MKA - praktycznie każdy przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zostanie w nie wyposażony. Automaty pojawią się również na terenie miast – partnerów systemu MKA oraz we wszystkich pociągach, których właścicielem jest Województwo Małopolskie.
W najbliższym czasie władze województwa i spółki Miejska Infrastruktura podpiszą umowę w sprawie integracji systemów. Koszty poniesie Województwo Małopolskie.
opr.s/
źródło: UMWM
Więcej na temat
komentarze
reklama