Stoch najlepszy w Sapporo

Niedzielny konkurs na olimpijskiej skoczni w Sapporo wygrał Kamil Stoch. Bardzo dobry start zanotował także Maciej Kot. Zakopiańczyk zajął czwartą lokatę.

Po nieco słabszym starcie w sobotnim konkursie PŚ Kamil Stoch zrewanżował się w niedzielę i pewnie odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie. Po skoku na 137,5 m nasz reprezentant zajmował drugie miejsce. W finale poszybował na 140 m i z notą 262.7 pkt. wygrał na japońskim obiekcie. Drugą lokatę zajął Andreas Wellinger. Liderujący na półmetku Niemiec, lądował na 140,5 i 132 metrze i do Polaka stracił 7.4 pkt. Trzeci był Stefan Kraft.

Tuż za podium uplasował się Maciej Kot. Triumfator wczorajszego konkursu wylądował na 144 m i ustanowił nowy rekord słynnej Okurayamy, który w drugiej serii konkursu wyrównał Kraft. W konkursie nasz zawodnik osiągnął 133 i 138 m. Piąte miejsce zajął Daniel Andre Tande. Norwegowi zmierzono 138 i 142 m. Punkty zdobył także Piotr Żyła, który uzyskał 121 i 125,5 m. i został sklasyfikowany na 12. lokacie.

Z loteryjnymi warunkami nie poradzili sobie pozostali nasi reprezentanci. Stefan Hula osiągnął 116 m co było 33. wynikiem. Dwie pozycje dalej uplasował się Dawid Kubacki (113,5). Najsłabiej spisał się Jan Ziobro (105,5 m) i ukończył zawody na 39. miejscu.

Kamil Stoch pozostał oczywiście liderem Pucharu Świata. Polak ma w swoim dorobku 1180 pkt. Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft. Austriak traci do naszego zawodnika 140 pkt. Piątą lokatę zajmuje Maciej Kot. Zakopiańczyk uzbierał 747 pkt.