Oświęcimscy pływacy na zawodach z cyklu Grand Prix Małopolski

"Znaczącymi osiągnięciami pływaków zrzeszonych w Oświęcimskiej SMS w Pływaniu, funkcjonującej w Powiatowej ”Dwójce”. Zakończyły się zawody z cyklu Grand Prix Małopolski w Nowym Targu. Warto podkreślić, iż rezultaty naszych reprezentantów stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Pływaniu" – relacjonuje Jakub Konior.

Zawody stanowiły ostatni sprawdzian formy naszych zawodników przed główną imprezą sezonu. W trakcie imprezy pływackiej padło wiele obiecujących wyścigów, a także rekordów życiowych – podkreśla Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 14-latków zwyciężyła Martyna Szkurat – uczennica 1 klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, reprezentująca klub Płetwal Zakopane.Tuż za nią znalazła się jej szkolna koleżanka Marta Klimek, reprezentantka Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

Wśród zawodniczek w kategorii Open na 3 pozycji uplasowała się Dominika Adamiec. Z kolei w kategorii dziewcząt 15-16 letnich 3 miejsce zajęła Martyna Prochownik. W najstarszej kategorii wśród panów na 3 miejscu został sklasyfikowany Maciej Krulikowski. W kategorii 15-16 latków 2 lokatę zajął Mikołaj Kozieł. Wśród najmłodszych 14-letnich zawodników 2 miejsce wywalczył Mateusz Krupa. Trzecią pozycje w tej samej kategorii wiekowej zajął Roch Sieprwaski.