Gorce Cross Country i Puchar Długiej Polany

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ramach promocji 10 nowych, malowniczych szlaków i tras rowerowych powstałych w Gorcach dzięki realizacji Budżetu Obywatelskiego Małopolski odbyły się w Nowym Targu rodzinne zawody Gorce Cross Country

Ze ścieżek mogą na codzień korzystać narciarze na biegówkach, turyści piesi, miłośnicy nordic walking, oraz rowerzyści.

Małopolskie szlaki górskie od zawsze cieszą się dużą popularnością, jednak wciąż turyści wybierali głównie okolice Zakopanego. Tymczasem w regionie nie brak innych równie ciekawych miejsc, które zwiedzić mogą miłośnicy górskich spacerów czy też jazdy na biegówkach lub rowerze. Z takiego założenia wyszli autorzy projektu „Chodźcie na Turbacz”. Dzięki realizacji zadania powstała nowa rowerowo – piesza atrakcja turystyczna, stanowiąca uzupełnienie dla już istniejącej oferty powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego. W jego ramach oznakowane zostało aż 70 km nowych szlaków rowerowo-biegowych. Otwiera to nowe perspektywy dla turystów, którzy mają szansę nie tylko poznać nowe miejsca ale także sprawdzić m.in. w jakim czasie pokonali szlak na Turbacz. Wszystko dzięki instalacji innowacyjnego systemu pomiaru czasu i aplikacji mobilnej.

- Nie tylko chcemy stworzyć sieć szlaków turystycznych ich oznaczenia i szczegółowe mapy turystyczne, które będą pokazywały Gorce z perspektywy Obidowej, Nowego Targu, Waksmunda, Ostrowska i Łopusznej, zależy nam także by system był nowoczesny i wykorzystywał najnowsze technologie. Właśnie dlatego tablice zostaną wyposażone w system informacyjny pokazujący, które szlaki są aktualnie przejezdne. Szczególnie będzie to przydatne w sezonie zimowym, kiedy będzie uruchamiany ratrak – przekonuje Michał Golonek, autor inicjatywy.

Przy okazji zawodów biegowych odbył się także Puchar Długiej Polany - najstarszego nowotarskiego stoku narciarskiego.

Wyniki II Pucharu Długiej Polany:

Klasyfikacja Rodzinna

Narty - Kobiety

Narty - Mężczyźni

Snowboard


zdjęcia Krzysztof Garbacz
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama