Pucharowe zmagania na Kasprowym Wierchu

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W sobotę na Kasprowym Wierchu, odbyły się przedostatnie zawody w ramach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, wchodzące jednocześnie w skład cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Natomiast już w najbliższą sobotę, 25 lutego na Harendzie, odbędzie się finał zmagań o nagrodę specjalną samochód Peugeot SUV 3008, ufundowany przez głównego partnera Pucharu Zakopanego, firmę Peugeot Polska.

Mimo iż pogoda, głównie z powodu gęstej mgły, nie rozpieszczała narciarzy i organizatorów, udało się przeprowadzić jedną serię zawodów. Walka o podium była zacięta, a humory nie opuszczały zarówno sportowców jak i kibiców. Do rywalizacji na Kasprowym zgłosiło się aż 148 narciarzy, ostatecznie z powodów trudnych warunków na starcie stanęło blisko 120 zawodników z całego kraju, nie tylko by walczyć o zwycięstwo i nagrody, ale przede wszystkim by aktywnie spędzić czas na stoku.

Wśród kobiet najlepsze w poszczególnych kategoriach wiekowych okazały się: Solecka Julitta, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena i Kowalik Aleksandra. Natomiast wśród mężczyzn: Soboński Marian, Mika Edward, Gomuliński Andrzej, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Kurek Grzegorz.

Kolejne zawody 25 lutego na Harendzie

"Wszystkich pasjonatów "białego szaleństwa" zapraszamy do udziału w ostatnich zawodach tegorocznej edycji, które odbędą się 25 lutego na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn. Zawody na Harendzie wliczane są również do cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Do startów zachęcamy wszystkich amatorów narciarstwa, którzy chcą zmierzyć się w rywalizacji o zwycięstwo i powalczyć o nagrody. Oprócz nart i uśmiechu, zabierzcie ze sobą przyjaciół, rodzinę i znajomych - gwarantujemy dobrą zabawą dla wszystkich - zarówno uczestników jak i kibiców. Główny partner Pucharu Zakopanego – Peugeot, przygotował liczne atrakcje, które uprzyjemnią czas zarówno zawodnikom jak i kibicom. Za jeden uśmiech będzie można napić się pysznej kawy serwowanej prosto z zabytkowego kampera z lat siedemdziesiątych. To idealne miejsce do odpoczynku dla strudzonych narciarzy – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie ma nic lepszego niż chwila relaksu i łapania promieni słonecznych, pokręcenia bioderkiem przy dobrej muzyce czy zwyczajnie podziwiania panoramy Tatr. Dla bardziej zmotoryzowanych będzie możliwość oglądania ciekawych rozwiązań technologicznych najnowszych modeli samochodów marki Peugeot. W tym oczywiście Nowego Peugeota 3008 – nagrody głównej Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim" - przypominają organizatorzy.

Zapisy online przyjmowane są na stronie www.zakopane.pl do czwartku przed zawodami oraz w dniu zawodów w biurze zawodów.

Aktualne informacje na www.facebook.com/AlpejskiPucharZakopanego

opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama