Para prezydencka na koncercie muzyków ludowych w Zakopanem (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Prezydent RP Andrzej Duda, któremu towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda, gości na Dudaskim Tłustym Czwartku, który odbywa się w Zakopiańskim Centrum Edukacji.

W "Szpulkach" parę prezydencką witali m.in. burmistrz Leszek Dorula z zastępcami oraz starosta Piotr Bąk z wicestarostą Jerzym Zacharko. Po pamiątkowym zdjęciu z obecnymi, prezydent z małżonką udali się oglądać występy muzyków ludowych grających na dudach, nie tylko z Podhala, ale również innych regionów kraju.

Andrzej Duda obecny był już na tej imprezie w 2015 roku, jeszcze jako kandydat na prezydenta, a także rok temu, kiedy to przyjechał do Zakopanego, jako głowa państwa.

- Cieszę się, że mogę być tutaj z państwem i mogę słuchać tej muzyki, bo nie ukrywam, bardzo głęboko jest w moim sercu. Niezwykle lubię folklor, przede wszystkim ten góralski folklor, w którym w jakiejś części od strony mojego ojca wyrosłem - mówił podczas swojego wystąpienia prezydent Duda.

Zgodnie z zapowiedziami zakopiańskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, przed budynkiem ZCE odbyła się pikieta przeciw nadmiernemu zabudowywaniu Zakopanego. Organizatorzy chcą wręczyć prezydentowi petycję "Stop dewastacji zabytków architektury".

rk-w/ zdjęcia Regina Korczak - Watycha

źródło: podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama