VI Puchar Misia Stramusia

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zabawa jak co roku przyciągnęła setki dzieci z całej Polski. Okazało się, że sympatykami zawodów od lat są także dzieci ze Słowacji - ich mocna grupa stanęła w szranki w kategorii Klub.

Dzień zawodów zaczął się bardzo emocjonująco, bowiem Miś Stramuś na otwarcie zawodów wjechał w obstawie Policji i instruktorów Szkoły Narciarskiej Strama, ubrany był jak na króla zawodów przystało w Koronę i pelerynę królewską.



Na scenie gdzie Mis uroczyście rozpoczął zawody czekały dzieci oraz jego przyjaciele - bałwan Olaf oraz Smerf.



Trasa zawodów nie była standardowym slalomem, ale posiadała przeróżne niespodzianki takie jak pochylnie czy mostek. Taka forma zawodów, nazwana SKI CROSS bardzo przypadła do gustu małym zawodnikom. Emocjom na mecie i opowieściom o potkanych na trasie przeszkodach nie było końca!



Dla tych którzy lubią rywalizację rodzinną przez cały dzień, równolegle odbywała się rodzinna rozgrywka w konkurencji Demon Prędkości. Na stracie stawał duet dziecka i rodzica, którzy zjeżdżali „na krechę” - by uzyskać jak najlepszy czas.

Warto wspomnieć, że Puchar Misia Stramusia to nie tylko rywalizacja na śniegu ale edukacja poprzez zabawę. O to zatroszczyła się Policja zakopiańska, która poprowadziła konkursy dotyczące zasad bezpieczeństwa na stoku. Dla najlepszych znawców zasad bezpieczeństwa i zwycięzców zabaw Policja przewidziała nagrody w postaci kasków narciarskich.



Wspaniała zabawa i konkursy czekała na stoku P5 gdzie słodkie koło fortuny kręciło MAOAM. Na scenie trwały animacje prowadzone przez przyjaciół Misia Stramusia, uczestnicy zabaw otrzymali gadżety od partnera medialnego zawodów TVP ABC.



Około godziny 14 na scenie zawrzało ponieważ zaczęła się dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najpierw na podium stawali zawodnicy z kategorii Klub, następnie starsze dzieci począwszy od roczników 2003, poprzez średniaki aż po maluszków 2013 i młodsze.
Te szkraby ledwo mogły unieść Puchary i nagrody od sponsorów zawodów ZIAJA i VIKING. Zawody zakończyły się piosenką patrona dnia Misia Stramusia oraz uśmiechem na twarzy wszystkich zgromadzonych, uczestników zawodów – dzierżących w rękach dyplomy za udział w zawodach oraz dumnych ze swoich dzieci rodziców.

Wyniki we wszystkich kategoriach dostępne są na stronie organizatora www.strama-szkola.pl

Miejmy nadzieje tą sama radość zobaczyć za rok - na kolejnych zawodach o Puchar Misia Stramusia.



mat. prasowy organizatora
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama