Unihokej. Ostatnie derby Seniorek dla Podhala. MMKS wygrywa dwukrotnie (zdjęcia)

NOWY TARG. Nie były to derby na wysokim poziomie, choć walka była ostra tak, że bandy trzeszczały - a nawet krew się polała. Znów wygrało doświadczenie i ogranie MMKS Podhale, które wygrało oba mecze z Szarotką Nowy Targ.

Początek pierwszego meczu mógł się ułożyć doskonale dla Szarotki, gdyby strzał Kubowicz nie trafił w poprzeczkę. Chwilę później gorąco było po drugiej stronie pod bramką Zapały, gdzie mało brakło - a piłka odbita przypadkowo od Leśniak wpadłaby do bramki. W 5 min. niespodziewany i niesygnalizowany strzał Marzeny Bryniarskiej z połowy boiska znalazł drogę do bramki Szarotki i MMKS prowadził 1:0. Minutę później Anna Burdyn mierzyła pod poprzeczkę, ale Guzik nie dała się zaskoczyć. W 8 min. potknięcie pod własną bramkę Karoliny Piekarczyk wykorzystała Ewelina Burdyn, która mając przed sobą tylko Guzik, pokonała ją strzałem tuż przy słupku. Do końca tercji trwała głównie walka w środkowej strefie boiska i żadnej z drużyn już się nie udało zmienić rezultatu.

W trzeciej minucie drugiej tercji Grynia spod bandy uderzyła prosto w okienko dając znów prowadzenie Podhalu. Pięć minut później mająca dużo miejsca pod bramką Mamak po raz trzeci umieściła piłkę w bramce Szarotki. Szarotka tą część meczu zagrała katastrofalnie praktycznie nie stwarzając sobie sytuacji, po której mogłaby paść bramka. Pod koniec tercji podopieczne Arkadiusza Pysza „dobiły” rywalki dwoma golami powiększając różnicę do 4 trafień. W III tercji Szarotka poderwała się jeszcze do walki, lecz dobrze w bramce MMKS spisywała się Guzik zażegnując niebezpieczeństwo. Bramkarka Podhala tylko raz na dwie minuty przed końcem meczu musiała wyjmować piłkę z siatki po strzale Chowaniec.

KS Worwa SZAROTKA NT - KS MMKS PODHALE NT 2:5 (1:1) (0:4) (1:0)
04:04 0:1 Bryniarska Marzena - Dębska Paulina
07:26 1:1 Burdyn Ewelina

22:58 1:2 Grynia Aneta - Podlipni Anna
27:18 1:3 Mamak Magdalena - Bryniarska Marzena
38:25 1:4 Fuła Katarzyna
39:15 1:5 Bryniarska Marzena - Podlipni Anna

52:12 2 min. Piekarczyk Karolina (ostra gra)
57:36 2:5 Chowaniec Magdalena

Nazajutrz oglądaliśmy również niezbyt interesujące widowisko. Znów przewagę miały unihokeistki MMKS a Szarotka jedynie zrywami próbowała zaatakować MMKS. Niestety podopieczne Lesława Ossowskiego mimo wypracowanych kilkunastu sytuacji zdołały wykorzystać tylko dwie. Spotkanie zaczęło się tak jak wczoraj od pierwszej bramki dla Podhala, którą w 7 min. zdobyła Fuła.

W połowie tercji zakotłowało się pod bramką Zapały, której udało się wyjść z opresji po strzałach Florek i Timek. Kilka minut później błąd Zapały, która nie przykryła słupka wykorzystała Timek zdobywając drugiego gola. Szarotka próbowała zaskoczyć Guzik strzałami z dystansu Chlebda, Zapała, lecz ta radziła sobie z tymi uderzeniami.

Ledwo zaczęła się druga tercja a Ewelina Bryniarska z Katarzyną Fuła przeprowadziły szybką kontrę zakończoną celnym strzałem pierwszej z wymienionych. Odpowiedź Szarotki była szybka, bo półtorej minuty później Bujak zdobyła gola na 1:3. Nie minęła kolejna minuta a Timek podwyższyła prowadzenie trafiając do bramki Szarotki po raz 4. Szarotka jednak nadal szukała swojej szansy na bramkę, lecz brakowało i szczęścia i trochę dokładności by pokonać Guzik. Wynik meczu na 2:4 ustaliła w 52 minucie Aleksandra Burdyn po asyście Anny Kubowicz.

KS Worwa SZAROTKA NT - KS MMKS PODHALE NT 2:4 (0:2) (1:2) (1:0)

06:24 0:1 Fuła Katarzyna - Bryniarska Ewelina
13:42 0:2 Timek Agnieszka

20:40 0:3 Bryniarska Ewelina - Fuła Katarzyna
22:13 1:3 Bujak Karolina
23:42 1:4 Timek Agnieszka
32:19 2 min. Burdyn Aleksandra (ostra gra)

51:13 2:4 Burdyn Aleksandra - Kubowicz Anna
55:21 2 min. Zapała Renata (powtarzające się przewinienie)

O wiele więcej emocji niż w Nowym Targu było w Krakowie, gdzie tamtejszy Multi Killers walczył z Absolwentem Siedlec. Ewentualne porażki drużyny z Siedlec dawały MMKS szansę na I miejsce w tabeli. Ostatecznie perfekcyjnie zagrane III tercje przez Absolwent zadecydowały o wygranych tej drużyny w tych spotkaniach.

To były ostatnie mecze sezonu zasadniczego. Teraz przed drużynami, które zajęła dwa pierwsze miejsca w grupie A i B (A: Absolwent Siedlec, MMKS Podhale ; B: Energa Gdańsk, Dzikie Gęsi Zielonka), spotkania półfinałowe o Mistrzostwo Polski. Rywalem MMKS Podhale będą Mistrzynie Polski Energa Olimpia Gdańsk (pierwszy mecz w Nowym Targu 11 lutego – gra się do dwóch zwycięstw). Drugą parę tworzą Absolwent Siedlec z Dzikimi Gęsiami Zielonką.

Szarotka Nowy Targ w tym samym dniu zacznie walkę o miejsca z przedziału 5-8 a rywalem będzie MLUKS Jedynka Trzebiatów.