Pływacy Oświęcimskiej SMS z tytułami Mistrzów Polski

W Lublinie i Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 14 i 15- letnich. W trakcie obu imprez pływackich szereg imponujących rezultatów. Zaliczyli pływacy z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu. Rewelacyjne wyniki zawodników to efekt ciężkiej pracy pod okiem Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brania – relacjonuje Jakub Konior.

Rewelacyjną formę zaprezentował Mikołaj Kozieł zdobywając trzy złote medale na dystansach 50m, 100m i 200m stylem motylkowym oraz brązowy na 50m stylem dowolnym – cieszy się Jadwiga Zieleńska-Starzec, trenerka pływaka Kozieła.

Na najwyższym stopniu podium stanęli pływacy ze sztafety 4 x 100 zmiennym w składzie; Michałowski Tomasz, Gałuszka Bruno, Kozieł Mikołaj oraz Blachura Oskar. Pozostałe dwa brązowe medale wywalczyli ci sami zawodnicy w sztafetach 4 x 100 i 4 x 200 stylem dowolnym. Wszyscy uczestnicy zawodów zaprezentowali wysoki poziom sportowy. Zajmując czołowe miejsca i poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe.

Podczas Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim w punktacji klubowej zajęliśmy 2 miejsce. Z kolei w rankingu medalowym wysokie 4 miejsce. W zawodach startowało 594 zawodników z 140 klubów – kontynuuje Jadwiga Zieleńska-Starzec.

W Lublinie największy sukces odniosła sztafeta 4x200m stylem dowolnym, w składzie: Jan Więzik, Michał Daszkiewicz, Dawid Danikiewicz i Marcin Malarz, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski. Złoci medaliści są uczniami klasy 1 gimnazjum, na co dzień trenują pod czujnym okiem trenera Andrzeja Brania.

Ogromne powody do radości dały także występy: Marty Klimek, zdobywczyni 2 medali: srebrnego na 400m i brązowego na 200m stylem dowolnym oraz Michała Daszkiewicza, który zajął 3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym.

W klasyfikacji generalnej na Mistrzostwach w Lublinie reprezentanci SMS Oświęcim zajęli 3 miejsce na 160 klubów startujących w tych zawodach.