W Krakowie rozpoczęła się akcja "Pola Nadziei"
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Przed krakowskimi kościołami zbierano dziś datki na rzecz Hospicjum św. Łazarza, opiekującego się osobami ciężko chorymi i umierającymi. Akcja „Pola Nadziei” – której symbolem jest żonkil – odbywa się już po raz dwudziesty.
Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem: "Pola Nadziei – czas pomagania". Jej organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że nieuleczalnie chorzy pacjenci hospicjum upływ czasu odczuwają w sposób szczególny.Dla chorych i ich rodzin opieka w hospicjum jest bezpłatna. Rocznie na oddziale stacjonarnym przy ul. Fatimskiej przebywa 700 osób, kolejne 700 ma zapewnioną opiekę w domach. W Ośrodku Opieki Hospicyjnej działają również Poradnia Leczenia Obrzęku Limfatycznego oraz Poradnia Medycyny Paliatywnej.
Program "Pola Nadziei" został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care z Wielkiej Brytanii, a w 1998 r. w krakowskich parkach zakwitły pierwsze polskie "pola nadziei". Od 2003 r. akcja jest prowadzona także w innych miastach Polskich dla chorych w tamtejszych hospicjach.
Honorowy patronat nad krakowskimi "Polami Nadziei" objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, a głównym partnerem akcji jest firma BP. W niedzielę w kaplicy Hospicjum św. Łazarza odprawiona zostanie msza św.
Z racji 20. edycji akcji 22 kwietnia w hali Targów Expo Kraków w ramach cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!" odbędzie się jubileuszowy "Koncert dla Pól Nadziei" z udziałem Maryli Rodowicz i Marcina Dańca. Od 9 do 12 maja po Krakowie będzie jeździł Żonkilowy Tramwaj.
Program jest dostępny na stronie http://www.polanadziei.pl/
opr. s/
Więcej na temat
komentarze
reklama