I Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej (zdjęcia)

W niedzielę na torze motocrossowym w Dębskiej Woli został zainaugurowany sezon motocrossowy podczas I Rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej.

Zawody zorganizował Brzeziński Klub Motorowy i jak co roku cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród zawodników jak i kibiców.

Do boju po mistrzowskie trofea i punkty ruszyło 113 zawodników w tym 21 zawodników z klubu MTR Osielec.

Zawody odbywały się w iście pustynnych warunkach, brak dostatecznego nawodnienia toru spowodował iż kurz i piach stale unosił się w powietrzu sprawiając ogromne trudności zawodnikom, jednak jak sami wypowiadali się po zawodach motywowało to ich do jeszcze szybszej jazdy, bo tylko pierwszy rider miał najlepszą widoczność.

Ta taktyka doskonale sprawdziła się w przypadku Dariusza Rapacza, który jak zwykle nie zawiódł i zdobył mistrzostwo w klasie MX2 Junior. Zawodnicy z klubu MTR Osielec zdominowali podium i tak na najwyższym stopniu stanęła jeszcze Wanessa Rapacz w klasie Kobiet, Marek Jaskulski w klasie Masters oraz Dawid Jopek w klasie MX65. Kamil Maślanka z klasy MX85 z powodu usterki motocykla w drugim biegu musiał oddać zwycięstwo i ostatecznie ukończył zawody się na drugiej pozycji.

W klasie MX1 2-gi był Łukasz Papież, a 3-ci Piotrek Szczepanek. Na trzecim miejscu zawody zakończyła Zuzanna Rusin w klasie Kobiet. Dzięki sukcesom zawodników z MTR-u klub z Osielca został liderem w klasyfikacji klubowej MSPP.