Nowa hala sportowa w Zakopanem (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

To już niemal ostatnie szlify. W nowoczesnej hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Uczniowie szkoły, która od trzech lat znajduje się pod skrzydłami Województwa Małopolskiego, rok szkolny 2017/2018 rozpoczną już na nowej hali. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z budowy.

Blisko 14 mln zł pochłonie budowa nowoczesnej sali sportowej dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem wraz z całym zapleczem. 9 mln zł przeznacza na tę inwestycję samorząd województwa małopolskiego, reszta pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

- Co łączy Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Jagnę Marczułajtis? Wszyscy są absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Teraz, dzięki środkom z budżetu Małopolski, po remoncie w szkole będzie się mogło kształcić i trenować ponad 200 uczniów. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się wielu przyszłych olimpijczyków - mówi Grzegorz Lipiec, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Cała inwestycja jest już na finiszu. Główny budynek hali jest już prawie skończony – właśnie trwają roboty wykończeniowe, w tym malowanie, kładzenie posadzek i wyposażanie łazienek. Równocześnie, obok głównej sali, powstał czterokondygnacyjny budynek dydaktyczny, który jest połączony z obecną siedzibą szkoły przewiązką. Obecnie firma budowlana montuje w nim instalacje, a także tynkuje i maluje ściany.

To nie koniec – oprócz nowej hali i budynku dydaktycznego, zmieni się także najbliższe otoczenie szkoły. To tu powstanie jeszcze wielofunkcyjne boisko, a także zostanie uporządkowana zieleń.

Przypomnijmy, że Województwo Małopolskie przejęło od powiatu tatrzańskiego prowadzenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem w 2014 roku. Mimo tak krótkiego czasu, można mówić już o pierwszych sukcesach. Po pierwsze – z inicjatywy Województwa Małopolskiego, szkoła jest jedyną placówką w Polsce przygotowującą przyszłych mistrzów sportów zimowych już na etapie szkoły podstawowej. Od września 2015 roku realizowane jest tam też kształcenie dla uczniów klas IV-VI.

zdj. Piotr Korczak

źródło: UMWM, pdhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama