Koleje Śląskie łączą Katowice i... Zakopane. Okazjonalne dodatkowe połączenia na majówkę

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Koleje Śląskie zachęcają, aby w majówkę wybrać się z… Zakopanego do Katowic. Przewoźnik na długi weekend majowy uruchamia specjalne połączenia kolejowe.

To idealna okazja nie tylko dla turystów z województwa śląskiego, by ci mogli cieszyć się górskimi krajobrazami, ale również dla mieszkańców Podhala, by ci z kolei mogli odkryć turystyczne uroki Śląska.

Śląski region słynie m.in. z atrakcji industrialnych. Do dyspozycji zwiedzających jest m.in. wyróżniany prestiżowymi nagrodami Szlak Zabytków Techniki – czyli specjalna turystyczna trasa łącząca 42 obiekty. Na turystów czekają tutaj atrakcje spod znaku górnictwa i hutnictwa, ale także kolei, włókiennictwa czy przemysłu spożywczego.

– Dla każdego znajdzie się coś ciekawego – od zwiedzania browaru i poznawania historii warzenia piwa aż po zjazd na górniczą szychtę, ponad 350 metrów pod ziemię. – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Turystyczna oferta Śląska to jednak nie tylko zabytki techniki. Region oferuje również szereg atrakcji historycznych i urokliwych krajobrazów – od górskich widoków, poprzez jeziora aż po… pustynię. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców Zakopanego do odwiedzania naszego regionu i poznawania jego sekretów – opowiada.

Mieszkańcy Podhala mają do dyspozycji dwa pociąg Kolei Śląskich z Zakopanego. Pierwszy z nich (atrakcyjniejsze połączenie) wyjeżdża 29 kwietnia o 14:58. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na naszej stronie internetowej w aktualnościach: http://kolejeslaskie.com/kolejami-slaskimi-do-zakopanego/ oraz w zakładce Turystyka: http://kolejeslaskie.com/turystyka/pociagi-do-zakopanego/. Bilety gwarantujące miejsca siedzące wymagają wcześniejszej rezerwacji i odbioru na dworcu w Bielsku-Białej lub Katowicach. Turyści z Zakopanego mogą się jednak pokusić o możliwość zakupu „ostatniej szansy” u załogi pociągu – taki bilet jest tańszy (kosztuje jedynie 20 zł), ale nie gwarantuje miejsca siedzącego.

opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama