Spotkanie ze Sławomirem Koperem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu i Hotel Campanile Nowy Targ – Zakopane zapraszają w dniu 26 kwietnia (środa) 2017 r. o godz. 17.30 do Sali Widokowej Hotelu Campanile (IX piętro) w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 17, na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koperem.

Sławomir KOPER -  historyk - absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, pisarz, autor książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny, ekspert historyczny.

W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach, nie unikając drażliwych tematów. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Wychodzi z założenia: „że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności”. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości”.

Specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i dziejach inteligencji w PRL.

Sławomir Koper w listopadzie 2013 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 r. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Mieszka w Legionowie, oprócz historii pasjonuje się muzyką i sportem. Jedna z książek „Kobiety władzy PRL” wydawnictwa Czerwone i Czarne, została nominowana do nagrody Bestsellery EMPIKU 2012.

Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Życia prywatnego elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej, Afer i skandali Drugiej Rzeczypospolitej, Kobiet władzy PRL, Miłości w Powstaniu Warszawskim, Życia towarzyskiego elit PRL, Żony bogów - sześć portretów żon sławnych pisarzy, Sławnych par PRL oraz wielu innych książek w większości dostępnych w nowotarskiej bibliotece.
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama