II Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej (zdjęcia)

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrana została II Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej. Zawody zorganizował Ostrowiecki Klub Sportów Motorowych Endurorana. Tradycyjnie jak co roku cieszyły się bardzo dużą popularnością zarówno wśród zawodników jak i kibiców.

Tor bardzo szybki i mokry po deszczach narzucił przybyłym bardzo szybkiego tępa a ,że na zawody stawiła się czołówka z Mistrzostw Polski więc ku zadowoleniu kibiców odbyło się naprawdę dobre ściganie.

Na listach startowych zameldowało się 18 zawodników z Klubu MTR Osielec. W klasie MX Junior nie miał sobie równych Dariusz Rapacz(MTR Osielec), który wygrał obydwa biegi, podobnie jak i Wanessa Rapacz( MTR Osielec), która w klasie MX Kobiet dwukrotnie pierwsza dojechała do mety.

W klasie MX1 byliśmy świadkami zaciętej walki pomiędzy Piotrem Szczepankiem( MTR Osielec) a Arkadiuszem Mańk (AMK Częstochowa), z której zwycięsko wyszedł Piotrek Szczepanek. W tej samej klasie o pudło walczył Łukasz Papierz (MTR Osielec) , pomimo zaciętej walki ostatecznie ściganie zakończył na 4 pozycji. W klasie MX85 Kamil Maślanka (MTR Osielec) pomimo gleby i paru błędów dogonił czołówkę dzięki czemu zawody ukończył na 2 pozycji. Oczywiście największe emocje wzbudziła klasa MX2.

Mistrzowskie pokazy jazdy dali bracia Kędzierscy, którzy od startu aż do mety nie puszczali manetki z gazem pojedynkowali się na każdej hopie na każdym zakręcie by ostatecznie zwyciężył Karol przed Łukaszem. W Klasie Masters rodacy musieli oddać pola zawodnikowi z Ukrainy. Kostantin Utkin pewnie zwyciężył w obydwu wyścigach przed Andrzejem Seremetem (AMK Grodków) i Markiem Jaskólskim (MTR Osielec). W Ostrowcu doceniono także najmłodszych zawodników klasy MX65, których aż 12 stanęło na bramkach startowych, już za sam udział wszystkim wręczono medale.

To ostre i rasowe ściganie na pełnym gazie dało zawodnikom dobrą zaprawę przed kolejnymi startami.

źródło: materiał prasowy