Puchar Świata w USA za nami - relacja z Paraolimpijskiego PŚ

USA. Na przełomie stycznia i lutego na ekipa: Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek oraz trenerzy Witold Koperniak i Stanisław Ślęzak reprezentowała nasz kraj na Paraolimpiskim Pucharze Świata. "Braliśmy udział w sześciu startach. Dwóch biegach biatlonowych oraz czterech biegach klasycznych" - przypomina trener Koperniak. Poniżej - jego relacja.

Pierwsze starty odbyły się w Cable stanie Wisconsin, oraz Minneapolis, gdzie w parku zostały przygotowane piękne trasy.

Rozpoczęliśmy startem na 15 km stylem klasycznym i bardzo dobrym biegiem Katarzyny Rogowiec, która ze znaczną przewagą pokonała zawodniczki z Finlandii, Japonii, Kanady i USA. W biegach klasycznych, gdzie Kasia prowadzi w punktacji generalnej, stylem łyżwowym na 12 km - zdobyła I miejsce. W biegu na 5 km również zajęła I miejsce, w biegu sprinterskim stylem klasycznym, po walce na finiszu zajęła miejsce III. Dalsze starty to biatlon, w których kolejno Katarzyna Rogowiec zajęła miejsca: II na 6 km, III na 10 km, wyśmienita forma biegowa nie mogła się przełożyć na lepszy wynik, gdyż nasz karabin zamarzał na mrozach i się zacinał.

Kamil w swoich biegach plasował się na VII miejscu na dystansie 15km - powalczył bardzo mocno z czołówką, 10 km zajął 6 miejsce, na kolejnym dystansie 10 km zajął VII pozycję. W biegach biatlonowych na dystansie 7,5 km zajął VIII miejsce, a na 12 km walczył o pozycje medalową, ale dwa pudła w strzelaniu pozwoliły mu skończyć zawody na V miejscu. Kamil jest to młody zawodnik, który zaczyna straszyć już starszą doświadczoną czołówkę.