Zakończył się VI Bieg Podhalański im. Jana Pawła II (zdjęcia)

NOWY TARG. W biegu na 30 km w kategorii OPEN wystartowało 150 zawodników, zwyciężył Sebastian Gazurek z Jaworzynki, przed Janem Antolcem z Obidowej i Bogusławem Graczem z Jaworzna. Wśród kobiet najlepsza była Agata Marek z Markowic, druga Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej, trzecia - Anna Bubula z Wiśniowej.

Na krótszym dystansie 15 km - wśród pań zwyciężyła Martyna Galewicz z Zakopanego, wśród panów - Maciej Staręga z Siedlec. Mistrzami krótkich dystansów (5 km) okazali się Dawid Mroszczak z Nowego Targu i Weronika Walkosz z Białego Dunajca.

W Biegu wzięło udział kilkaset osób. Pełne wyniki na stronie organizatora biegu.

W tym roku impreza wpisana została do kalendarza Polskiego Związku Narciarskiego jako jedna z edycji Mistrzostw Polski Amatorów w Biegach Narciarskich.