Przygotowania do 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbywają się spotkania powołanej zarządzeniem Wojewody Małopolskiego Grupy Koordynacyjnej, która realizuje zadania związane z przygotowaniem 41. posiedzenia Biura Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

W rozmowach dotyczących pracy i dyżurów służb podczas całości i poszczególnych wydarzeń oraz nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego bierze udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik, oraz przedstawiciele m.in. Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, służb zespolonych wojewody małopolskiego, Wojska Polskiego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Urzędu Miasta Krakowa.

– Zależy mi przede wszystkim na tym, aby goście 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO zobaczyli Małopolskę jako dobrego gospodarza i dobrze się u nas czuli. Chciałbym, żeby nie tylko poznali lepiej nasze województwo, zabytki i kulturę, ale także wrócili do domów z pięknymi wspomnieniami. Jestem przekonany, że 41. Sesja Komitetu UNESCO przyniesie ustalenia ważne dla polskiego i światowego dziedzictwa historyczno-kulturalnego. Naszym zaś zadaniem jest zapewnienie wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa. Dołożymy wszelkich starań, aby czuli się u nas bezpiecznie – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.



Zadaniem Grupy Koordynacyjnej jest m.in. monitorowanie i analizowanie sytuacji na terenie województwa małopolskiego w okresie poprzedzającym i w czasie trwania 41. Sesji oraz koordynowanie działań podejmowanych na terenie województwa przez organy, inspekcje i służby administracji publicznej.

Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Małopolskiego w skład Grupy Koordynacyjnej wchodzi Grupa Wsparcia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, do której należą służby zespolone Wojewody Małopolskiego: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie, Małopolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie oraz Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie oraz inne podmioty zaproszone przez wojewodę małopolskiego.

s/ zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki

źródło: UMWM

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama