KS Luboń Skomielna Biała rozpoczął sezon kolarski zawodami w Kętach i Stroniach (zdjęcia)

Trzy medale przywieźli zawodnicy K.S. „Luboń” Skomielna Biała z Mistrzostw Małopolski w Przełajach rozegranych w sobotę 3 marca 2012 roku w Stroniach. Poprawili tym samym rezultat z ubiegłego roku, kiedy to w Kętach wywalczyli dwa miejsca na podium.

Sobotnia aura, słoneczna lecz chłodna, sprzyjała kolarskiej rywalizacji. Na dobrze już wszystkim znanej trasie bardzo dobrze spisały się zawodniczki „Lubonia”. Najpierw po zaciętej walce po tytuł V-ce Mistrzyni Małopolski w kategorii juniorek młodszych sięgnęła Kaja Karkula. Chwilę potem jej wynik powtórzyła Agnieszka Bal w połączonej kategorii juniorek + kobiety open i także na jej szyi zawisł srebrny medal Mistrzostw Małopolski. Znakomicie zaprezentował się debiutujący w gronie młodzików Jarosław Żur. W rywalizacji z rok starszymi zawodnikami wywalczył tytuł II V-ce Mistrza Małopolski. Jego klubowi koledzy tj. Bartosz Dziadkowiec, Szymon Byk, Jakub Kościelniak i Michał Bal zajęli odpowiednio 5, 8, 10 i 13 miejsce. Również pozostali zawodnicy Lubonia dzielnie radzili sobie na błotnistej trasie. Tuż za podium uplasował się Mateusz Filipiec w gronie juniorów młodszych. Medal był w zasięgu ręki lecz Mateusz pomylił linię mety i na ostatnich metrach dał się wyprzedzić o tzw. błysk szprychy. Pozostali reprezentanci Lubonia w tej kategorii zajęli odpowiednio miejsca: Dominik Burtan - 10 i Krystian Musielak - 13. Na czwartej pozycji zakończył również rywalizację Jakub Surówka w elicie mężczyzn a za nim finiszował Robert Sroka. Piątą lokatę wywalczył natomiast Maciej Bielak w wyścigu orlików. W gronie juniorów Tomasz Bal finiszował na 10 pozycji a Piotr Pitek był 15. Najstarsi reprezentanci Lubonia czyli mastersi ukończyli swoją rywalizację odpowiednio: Marek Karkula na 7 a Tadeusz Wacławik na 8 miejscu.

Tydzień wcześniej tj. 25 lutego rozegrane zostały pierwsze w ty sezonie zawody na terenie Małopolski czyli XX Wyścig Przełajowy o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. Znakomicie pokazała się tam Agnieszka Bal w gronie juniorek pewnie wygrywając swój wyścig. Inne godne odnotowania miejsca zawodników Lubonia to 4 lokata Jarosława Żur wśród młodzików, 5 miejsce Kai Karkula w gronie juniorek młodszych oraz 5 lokaty Jakuba Surówki w elicie mężczyzn i Marka Karkula wśród mastersów.

Biorąc pod uwagę, że przełaje to nie jest koronna konkurencja zawodników Lubonia, oraz iż jest to dopiero początek sezonu, to osiągnięte rezultaty napawają optymizmem i zapowiadają ciekawy sezon.

Wszystkim zawodnikom Lubonia należą się gratulacje z osiągniętych rezultatów.