Ethno-Novo 2017, wystawa Dwa światy
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
W sobotę, 29 lipca o godz. 18.00 w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy otwarta zostanie wystawa grafiki i rysunku Anny Glińskiej - Kupczyk, zainspirowana historią i kulturą Rusi Szlachtowskiej.
Wystawa będzie kolejnym wydarzeniem w ramach nowego projektu Fundacji Andrzeja Mańkowskiego pn.: Ethno-Novo 2017, organizowanego we współpracy z Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.Wystawę będzie można oglądać do końca wakacji.
---
Anna Glińska-Kupczyk - urodzona w 1981 roku w Częstochowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika.
Studiowała na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych; dyplom artystyczny w pracowni malarstwa sztalugowego, u profesora Leona Macieja oraz w pracowni grafiki warsztatowej u doktora habilitowanego Zdzisława Wiatra. Kontynuacją studiów magisterskich były studia podyplomowe: Wiedza o Kulturze na macierzystej uczelni. W latach 2009 - 2010 nauczyciel Sztuki w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 22 w Częstochowie. 2010-2011 nauczyciel Wiedzy o Kulturze Technicznych Zakładach Naukowych. Od 2011 roku pracuje jako asystent w Katedrze Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych Akademii Jana Długosza w Częstochowie prowadząc zajęcia z grafiki warsztatowej, malarstwa, rysunku, technik obrazowania graficznego. Odbyła staż artystyczny w latach 2015 / 2016 na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni druku wklęsłego profesora Jana Szmatlocha. Jest współorganizatorem kilku plenerów i spotkań artystycznych oraz wielu wystaw. Brała udział w 29 wystawach zbiorowych i 7 indywidualnych.
Zorganizowała 6 wystaw poplenerowych studenckich prac graficznych rysunkowych i malarskich w „Galerii Pijalni Wód Mineralnych” w Szczawnicy. Zorganizowała również dużą wystawę „Ślady Czarnego Kota” w Muzeum Produkcji Zapałek, w której wzięła udział grupa studentów AJD jak również artyści z innych uczelni w Polsce. Organizowała wystawę grafiki warsztatowej w MDK w Radomsku, współorganizowała międzynarodowe spotkanie artystyczne „Ślad”. Wspólnie z dr hab. Zdzisławem Wiatrem jest koordynatorem międzynarodowego projektu artystyczno - badawczego „Topografia / Topos Wolności” – „Śląski Kafka”, którego kulminacją było otwarcie wystawy w Galerii Szyb Wilson w Katowicach 8 kwietnia 2016 roku oraz w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie w 2017 roku. Jest pomysłodawcą, organizatorem oraz prowadzącym (nieodpłatne) Warsztaty Graficzne otwarte dla wszystkich zainteresowanych, skierowane przede wszystkim do przyszłych studentów w Katedrze Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych 2014- 2016.
W 2016 roku realizowała Projekty Naukowo-Badawcze ze środków statutowych jako kierownik projektu oraz członek zespołu.
Brała udział w międzynarodowym Sympozjum Serigrafii w Ostrawie oraz w programie Erazmus+ w 2016 roku. W roku 2017 była współorganizatorem wystawy Ślady Czarnego Kota Dwa, ukazującej prace 110 twórców z Polski i Czech, która miała swój wernisaż w Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie.
Więcej na temat
komentarze
reklama