II Wieczorny Miting Lekkoatletyczny w Chorzowie. Wakacyjny start licealistów z „Goszczyńskiego”.

Na rozgrzewkowym boisku przy Stadionie Śląskim przeprowadzono miting lekkoatletyczny, który zgromadził około 200 zawodników z ośmiu województw. Startowali potencjalni uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (U18). Starali się uzyskać rezultaty zapewniające udział w tej imprezie.

Młodzicy (U16) sprawdzali aktualna formę przed międzywojewódzkimi eliminacjami do Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Spora grupa juniorów (U20) szukała potwierdzenia słuszności wybranej drogi treningowej do drugiej części sezonu.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ. Młodziczka Kinga Machaj startowała w pchnięciu kulą (3 kg) i w rzucie oszczepem (500 g). Pierwsze rekordy Kingi to 6.67 i 15.30, zajęła, odpowiednio, szóste i siódme miejsce (open). Przygotowujący się do występów w reprezentacji I Liceum, w biegach średnich i przełajowych, Joanna Rypel i Jan Zoń są w trakcie treningów z dużym obciążeniem biegowym. Joanna zajęła drugie miejsce w serii na 800 metrów, uzyskała rezultat 2:44.69, Jan uplasował się na ósmej pozycji (open) na 1500 m – 5.22.49.

Następny start kontrolny będzie miał miejsce 2.09.2017 r w Krakowie, w czasie mitingu „I TY możesz zostać Mistrzem”.