Unihokej. Juniorki Starsze. Nowotarżanki awansowały!

NOWY TARG. Ostatni dzień Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w unihokeju przyniósł rozstrzygnięcia. Do turnieju finałowego, w którym walczyć się będzie o medale awansował zarówno MMKS Podhale, jak i Worwa Szarotka. Drużyny przyjezdne będą musiały walczyć o miejsca 5-8.

Równocześnie w Mrzeżynie trwał drugi turniej półfinałowy, z którego awans do Finału uzyskały: Energa Gdańsk i Jedynka Trzebiatów.

Dla MMKS Podhale było jasne, że by awansować do Turnieju Finałowego bez oglądania się na mecz Szarotki z Dzikimi Gęsiami, muszą wygrać z Ambrą i to najlepiej w regulaminowym czasie.

Podhalanki już w 3 min. wyszły na prowadzenie, ale w 13 minucie nowotarżanki w kilkadziesiąt sekund straciły dwa gole. Na szczęście w końcówce tercji udało się im wyrównać i wyjść ponownie na prowadzenie na 28 sekund przed końcem po golu Dębskiej. Druga tercja to tylko jedna bramka dla MMKS, który powiększył prowadzenie. W pierwszych minutach trzeciej tercji do bramki Ambry wpadły trzy piłki i MMKS do końca meczu już kontrolował przebieg spotkania.

MMKS Podhale Nowy Targ - UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 7:2 (3:2) (1:0) (3:0)
02:29 1:0 Timek Agnieszka - Lech Zuzanna
08:47 2 min. Timek Agnieszka (uderzanie)
12:24 1:1 Wróbel Aleksandra
12:47 1:2 Sadłowska Marta
17:29 2:2 Podlipni Anna - Fryźlewicz Patrycja
19:32 3:2 Dębska Paulina - Timek Agnieszka

27:08 4:2 Timek Agnieszka - Mamak Magdalena
29:30 2 min. Timek Agnieszka (uderzanie)
32:31 2 min. Florczak Justyna (wysoki kij)

42:26 5:2 Dębska Paulina
44:21 6:2 Timek Agnieszka (rzut karny)
46:00 7:2 Mamak Magdalena - Florczak Justyna

Najlepsze zawodniczki:
Marta Sadłowska (Ambra Ożarów)
Anna Podlipni (Podhale)

MMKS Podhale Nowy Targ: Paulina Młynarczyk – Magdalena Mamak, Aleksandra Skiba, Anna Podlipni, Agnieszka Timek, Dębska Paulina, Szeliga Karolina, Florek Aleksandra, Adrianna Lasyk, Zuzanna Lech, Patrycja Fryźlewicz, Agata Tymek, Justyna Florczak.
Trener: Arkadiusz Pysz

UKS Ambra Ołtarzew: Zelik Beata, Wróbel Aleksandra, Włodarczyk Jusrtyna, Łopata Małgorzata, Żywek Adrianna, Sadłowska Marta, Guławska Stella, Olejniczak Joanna, Mazurkiewicz Anna, Grabek Karolina, Sadłowska Kinga.
Trener: Lucyna Bielecka, Krzysztof Jeżyna

Sędziowie: Mariusz Sąder, Wiesław Firek
------

Szarotka także potrzebowała zwycięstwa w regulaminowym czasie by awansować do Finału A. Sprawę to rozstrzygnęła już w I tercji, kiedy to strzeliła Zielonce 5 goli. W następnych tercjach już bez większego zaangażowania kontrolowały mecz, który zakończył się zwycięstwem 9:2.

KS DZIKIE GĘSI ZIELONKA - KS WORWA SZAROTKA NT 2:9 (0:5) (2:2) (0:2)

04:29 2 min. Chełstowska Alicja (nieprawidłowa odległość)
04:36 0:1 Burdyn Ewelina
06:39 2 min. Gruszczak Marta (uderzanie)
07:11 2 min Fotek Paulina (wielokrotne przewinienie)
08:04 0:2 Burdyn Ewelina
13:37 0:3 Burdyn Ewelina - Kubowicz Anna
14:53 0:4 Burdyn Ewelina