Unici bez punktów na początek sezonu

Zupełnie inaczej niż przed rokiem zawodnicy Unii Oświęcim rozpoczęli sezon Ekstraklasy hokeja na lodzie. W inauguracyjnym meczu ulegli w wyjazdowym meczy JKH GKS Jastrzębie – Zdrój.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego starcia, gdyby nie te pół minuty. Wynik meczu rozgrywanego ma jastrzębskim Jastorze już w 3. minucie otworzył Patryk Matusik dając prowadzenie gospodarzom. Niespełna 30 sekund później drugie trafienie dla JKH dołożył Dominik Jarosz.

Podrażnienie unici rzucili się do odrabiania strat, i w 6. minucie trafienie dla oświęcimian zaliczył Wojciech Wojtarowicz. Pierwsza odsłona rywalizacji zakończyła się jednak wygrana jastrzębian.

Druga część meczu nie była mistrzostwem w wykonaniu hokeistów znad Soły. W osłabieniu stracili gola w 24. minucie. Egzekutorem Tomasz Kulas. Było 3-1 dla gospodarzy.

W trzeciej tercji przypomniał o sobie Sebastian Kowalówka, który w 51. minucie zdobył kontaktowe trafienie. Mecz, jak to w hokeju bywa, nie został jeszcze przesądzony. Niestety dla unitów pod koniec spotkania wynik na 4-2 ustalił Radosław Nalewajka.

Co zadecydowało o porażce Unii Oświęcim? Tak oto działacze klubu tłumaczą nieudana inaugurację sezonu.