Brązowy medal mistrzostw świata niedźwiedzia z Orawy

Wielkim sukcesem dla Jerzego Kwiatkowskiego, zawodnika klubu Niedźwiedzie Orawy i reprezentanta Polski, zakończyły się mistrzostwa świata w siłowaniu na rękę w Budapeszcie. Orawianin przywiózł do domu cenny, brązowy krążek.

Oprócz trzeciego miejsca na świecie w kategorii master 90 kg na lewą rękę Jerzy Kwiatkowski w rywalizacji na prawą rękę po zaciętej walce zajął 7. pozycję. Bardzo dobrze poradził sobie także inny zawodnik Niedźwiedzi, Kamil Łaciak, który jako debiutant na imprezie tej rangi, w kategorii senior wywalczył 6. miejsce na lewą i 9. na prawą rękę.

Wysoki poziom pokazał też inny siłacz z Orawy – reprezentujący Słowację i mieszkający na co dzień w przygranicznej Orawskiej Półgórze, Stefan Nevedel. Wśród osób niepełnosprawnych zdobył srebrny i brązowy medal w kategorii do 90 kg.

Polacy wrócili z mistrzostw świata w sumie z 4 złotymi 1 srebrnym i 6 brązowymi medalami. W zawodach wzięło udział około 1100 najsilniejszych ludzi z całego globu.