Największy sukces w historii polskich skoków kobiet

16-letnia Kamila Karpiel zajęła szóste miejsce w ostatnim konkursie tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim. Ta lokata zapewniła jej triumf w kalifikacji generalnej! Jest to największy sukces w krótkiej historii polskich skoków narciarskich kobiet

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej liczyły się tylko dwie zawodniczki - Kamila Karpiel i Niemka Ramona Straub. Po pierwszej serii skoczkini AZS Zakopane wylądowała na 90 metrze przy 84 metrach Niemki. Ramona Straub nie zamierzała się jednak poddawać i w drugiej serii oddała najdłuższy skok konkursu – 97,5 metra. Kamila Karpiel wykonała jednak swoje zadanie i po skoku na 91,5 metra mogła zacząć świętować zwycięstwo w cyklu. Ostatecznie Polka zajęła 6, a Niemka 8 miejsce.

Anna Twardosz po skokach na odległość 91,5 i 85 metr zajęła siódmą pozycję, Kinga Rajda była 15 (80,5 m, 90 m).