Bieg Trzech Kopców

11 edycja Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim okazała się rekordowa pod każdym względem. Na trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego wyruszyło 2337 uczestników z których metę osiągnęło 2330 z nich.

Jako pierwszy finiszował Hilary Kiptum Maiyo Kimayo z Kenii, a wśród kobiet najlepszy czas uzyskała jego rodaczka Stellah Jepngetich Barsosio

Aż trzech zawodników osiągnęło z tym roku wyniki lepsze od dotychczasowego rekordu trasy.

Najlepszy z Polaków Szymon Kulka finiszował na czwartym miejscu z czasem 40 min i 58 sekund, a wśród kobiet reprezentantka AWF Kraków Masters Maria Sławik.

Szczegółowe wyniki 11. PZU Biegu Trzech Kopców znajdują się TUTAJ.

Przed startem minutą ciszy została uczczona pamięć Wiesława Maczka – pomysłodawcy Biegu Trzech Kopców i Korony Maratonów Polskich, zmarłego w sierpniu tego roku.