Porażka Solnych na inaugurację

Nie udała się inauguracja kolejnego sezonu w I lidze siatkówki kobiet zawodniczkom z Wieliczki. Solne przegrały na własnym parkiecie z Energetykiem Poznań.

Emocji nie brakowało, woli walki też. Jednak w pierwszym w tym sezonie meczu siatkarki 7R Solna Wieliczka zdobyły jedynie jeden punkt.

- Niestety inauguracja sezonu 2017/2018 nie była dla Nas udana, lecz mimo przegranej 2:3 trzeba przyznać, że byliśmy wspólnie świadkami świetnego widowiska. Zespół wykazał się wolą walki i hartem ducha, co na pewno przyniesie efekty w kolejnych spotkaniach:) Dziękujemy za stworzenie fantastycznej atmosfery i już dziś zapraszamy na mecz 18 października z Warszawską Wisłą- czytamy w internetowym wpisie działaczy klubu.

Pierwszy set to wyrównana potyczka wieliczanek i poznaniaczek. Ta część spotkania zakończyła się jednak dwupunktowym zwycięstwem Energetyczek.

O drugiej odsłonie meczu Solne zapewne chcą szybko zapomnieć. Zawodniczki przybyłej z Wielkopolski drużyny zakończyły seta do... 12. punktów.

To musiało rozsierdzić gospodynie, które rzuciły się do odrabiania straconych punktów. Trzeci set wygrały do 19. Za lanie w secie drugim z kolei odegrały się w czwartej części, również pokonując rywalki do 12.

O wygranej zadecydował set piąty. Niestety, to poznanianki zagrały lepiej, pokonując Solne 10 - 15.

Po pierwszej kolejce rozgrywek I ligi siatkarek 7R Solna Wieliczka zajmuje 7. pozycję z dorobkiem 1 punktu.