Sezon MTB rozpoczęty (zdjęcia)

Wyścigiem o Puchar Ślęży - oficjalnie zainaugurowany został sezon MTB Polskiego Związku Kolarskiego. W gronie zawodników, którzy zawitali do podwrocławskiej Sobótki nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów „Lubonia” Skomielna Biała.

Mimo kalendarzowej wiosny aura nie sprzyjała zawodnikom. Przejmujące zimno, deszcz i porywisty wiatr skutecznie uprzykrzały wszystkim rywalizację. W tych ekstremalnych warunkach najlepiej spośród kolarzy ze Skomielnej Białej poradziła sobie Kaja Karkula, która debiutuje w tym sezonie w kategorii juniorek młodszych. Reprezentantka „Lubonia” pewnie wygrała swój wyścig odnosząc pierwsze zwycięstwo po przejściu do wyższej kategorii. Justyna Latawiec startująca w tej samej kategorii sklasyfikowana została na 11 pozycji. Miejsce na podium wywalczyła również Agnieszka Bal, która także pierwszy rok będzie rywalizować w gronie juniorek. Agnieszka zajmując trzecie miejsce ustąpiła miejsca na podium jedynie dwom ubiegłorocznym reprezentantkom Polski. Na 14 miejscu w tej kategorii sklasyfikowana została, rozpoczynająca dopiero swoją przygodę z MTB, Stefania Staszel.

Spośród męskiej reprezentacji „Lubonia” najwyżej uplasował się Bartosz Dziadkowiec, który zakończył rywalizację w gronie młodzików na 7 pozycji. Na 14 miejscu w tej kategorii finiszował Szymon Byk a Michał Bal został sklasyfikowany na 16 pozycji. O ogromnym pechu może mówić Jarosław Żur, który z powodu awarii roweru musiał wycofać się z wyścigu. Bardzo mocna była rywalizacja gronie juniorów młodszych. W tej kategorii na bardzo dobrym 11 miejscu uplasował się Mateusz Filipiec. Dwaj pozostali zawodnicy „Lubonia” - Krystian Musielak i Dominik Burtan - zajęli odpowiednio 19 i 21 lokatę. W wyścigu juniorów na 10 pozycji sklasyfikowany został Piotr Pitek a po zaciętej walce lokatę zamykającą drugą dziesiątkę wywalczył Tomasz Bal. Na deser odbył się wyścig elity mężczyzn i mastersów. Jakub Surówka startujący w gronie elity zakończył rywalizację na 16 miejscu natomiast Józef Rabski, będąc najstarszym spośród startujących zawodników, uplasował się na 12 pozycji.

Wszystkim zawodnikom „Lubonia” należą się wyrazy uznania za trud włożony w ten wyścig i gratulacje z osiągniętych rezultatów.