Ukrainka wyproszona z naszego kraju. Ma 3-letni zakaz wjazdu m. in. do Polski

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Obywatelka Ukrainy, która wjechała do Polski pomimo orzeczonego zakazu wjazdu, została zatrzymana przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

Wczoraj funkcjonariusze PSG w Zakopanem przeprowadzali kontrolę legalności pobytu wśród pasażerów jednego z busów linii międzynarodowych. W trakcie prowadzonych czynności zatrzymali cudzoziemkę, która widniała w bazach danych, jako osoba niepożądana w RP.

Okazało się, że obywatelka Ukrainy w sierpniu br. została zobowiązana do opuszczenia Polski, w związku z naruszeniem przepisów pobytowych. Ponadto orzeczony został wobec niej zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP przez okres 6 miesięcy.

Kobieta by dostać się ponownie do Polski, wjechała na teren strefy Schengen przez granicę ukraińsko-słowacką. Stamtąd, busem jednej z linii międzynarodowych, udała się do Polski.

- Wobec zatrzymanej cudzoziemki Komendant PSG w Zakopanem wydał decyzję zobowiązującą do opuszczenia terytorium RP. W stosunku do Ukrainki orzeczony został również zakaz wjazdu do Polski, a także wszystkich pozostałych państw obszaru Schengen przez okres 3 lat - podsumowuje Michał Tokarczyk z KOSG.

opr.s/

źródło: KOSG

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama